Naša redaktorka 7 dní nejedla. Pomohol jej detox organizmu vyriešiť kožné problémy?

A samozrejme všetko nakrútila na kameru.

Detox. Všade sa ňom píše a hovorí. Že vraj je liekom na všetko: tráviace ťažkosti, migrény, bolesti kĺbov či psychiku. Slovenský internet je plný ponúk na detoxikačné pobyty, ktoré vám sľubujú možné aj nemožné. Preto sme sa rozhodli, že sa na túto veľkú tému súčasnosti pozrieme detailnejšie.

Reportérka magazínu Reflex Lenka Perželová sa vybrala na týždennú očistnú kúru s konkrétnym zdravotným problémom a všetko zachytila aj kamerou.

Od detoxu si mnohí sľubujú aj nemožné. Nečudo, že je o pobyty, na ktorých sa hladuje a absolvujú rôzne očistné procedúry, taký záujem. U odborníkov sme zisťovali zmysel ponúknutých úkonov, na účinky sme sa zase pýtali priamo zúčastnených.

Niektorí už za pár dní pocítili značné zlepšenie, ale našli sa aj takí, ktorých sľubovaný príval energie akosi obišiel. Vyvstáva preto otázka, či má detox na náš organizmus skutočný účinok alebo ide len o placebo efekt.

Pre detoxikačné pobyty neexistujú špeciálne predpisy. Ako je to s odbornosťou tých, ktorí ich organizujú? Odborníci tvrdia, že by mali mať medicínske vzdelanie a my sme zisťovali, aká je realita.


JEDĽOVÉ KOSTOĽANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.