Tréner z Beluše zneužíval svojich zverencov. Jeho minulosť je zarážajúca

hypnoshow.mp4
Zdroj: TV Markíza

Dve svoje obete si našiel medzi malými futbalistami, s tretím chlapcom sa spoznal v kostole.

Rodičia mu zverili svoje deti, no tie môžu mať doživotnú traumu. V Považskej Bystrici dnes odsúdili muža, ktorý sexuálne zneužíval troch maloletých chlapcov.

Pavol (33), ktorého súdili, sa od začiatku snažil o to, aby sme nevideli jeho tvár. Obhajkyňa si vyžiadala, aby z pojednávania vylúčili verejnosť. Za dverami sa priznal a svoj čin oľutoval.

Dve svoje obete si našiel medzi malými futbalistami, s tretím chlapcom sa spoznal v kostole. Získal si ich dôveru. Bol kamarátsky, srdečný, pozýval ich na pizzu, brával na výlety. Keď však spolu zostali sami, hladkal a chytal ich aj na intímnych miestach.


Podľa slov starostu muž odjakživa vyhľadával spoločnosť malých detí. V minulosti napríklad pôsobil medzi miništrantmi v kostole, viedol krúžok na základnej škole, dokonca organizoval detské tábory.

Deti ho vraj mali veľmi radi a nikto z dospelých si nič podozrivé nevšimol.

Prípad sa prevalil náhodou. Sestra jedného z chlapcov to začula v rozhovore. Muž dostal 5 rokov väzenia a sudkyňa mu nariadila sexuologické liečenie. Rozsudok nie je právoplatný. Odsúdený si ponechal lehotu 15 dní na prípadné odvolanie.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme TN

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.