Zasadnutie zastupiteľstva, ktoré sa stane nesmrteľným: TOP hlášky starostky z Fekišoviec

Nízky kop sa skončil zlomeninou útočiaceho bojovníka.
Zdroj: Reprofoto youtube/obec Fekišovce

Na internete sa toto video okamžite stalo virálom a zdrojom množstva vtipov.

Na východe Slovenska v malej obci Fekišovce (okres Sobrance) sa po komunálnych voľbách konalo slávnostné zasadnutie nového zastupiteľstva, tak ako v stovkách iných miest a obcí. Toto konkrétne sa však zmenilo na neuveriteľné predstavenie.

Skrátená verzia

Od úvodu si hlavné slovo zobrala starostka obce Miloslava Fedorová (Smer-SD), ktorá razantným spôsobom vysvetľovala všetkým poslancom, ako si predstavuje chod zastupiteľstva. Poslanci tam spočiatku sedeli a len počúvali rozkazy. Celé to nepripomínalo zastupiteľstvo, ale vyzeralo to skôr ako v (zlej) škole.

Na internete sa toto video okamžite stalo virálom a zdrojom množstva vtipov. Za niekoľko hodín si ho pozrelo už viac ako 400-tisíc ľudí. Počas dňa sa pokúsime osloviť starostku aj poslancov. Výslednú reportáž odvysielame vo večerných Televíznych novinách.

TOP hlášky

„Týmto pádom ste sa ujali svojich funkcií, ako poslanci obecného zastupiteľstva obce Fekišovce na budúce obdobie v rokoch 2018 až 2020, čiže na štyri roky," povedala starostka.

„Sľub sa skladá postavením sa," vyzvala starostka poslankyňu, keď posediačky začala čítať prísahu.

„Ďoďo nevie dobre písať na počítači," odvrkla starostka, keď si poslanci vybrali jedného poslanca, ktorý bude robiť zápisnicu zo zastupiteľstva.

„To Slovensko naše dosiaľ hrdo spalo," pomýlila sa starostka v hymne. O pár sekúnd. „No to je velice pekné ,keď neovládate slová slovenskej hymny," pokarhala poslancov.

„Toto zasadnutie vyhlasujem za tajné," povedala starosta po asi hodine verejného nakrúcania.

„Okrem pána Ing. Ostrožnického nikto nepotvrdil účasť," pokarhala starostka poslancov niekoľkokrát.

„Vykáme si," ohradila sa starostka na poslancov, pritom sama im viackrát tykala.

„Koho ste si zvolili za predsedu?", „Štefaniča." „Ja navrhujem Szaba," starostka skôr dala hlasovať o predsedovi komisie a potom si ho aj tak sama navrhla.

FEKIŠOVCE/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PO

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.