Chuť do jedla, ktorú počas očisty redaktorka Reflexu nepociťovala, vystriedal vlčí hlad

Prvé seriózne jedlo mala v ústach takmer týždeň po nej. No zmenila sa v jej tele ešte jedna vec.

Detox alebo ak chcete detoxikácia organizmu - áno či nie? V našom článku sme vás už oboznámili , čo obnáša týždňový detoxikačný pobyt bez jedla. Viacerí účastníci, ktorí sa ho rozhodli podstúpiť, vrátane reportérky magazínu Reflex Lenky Perželovej, mali pocit, že sa im zdravotný stav zlepšil.

Otázkou však je, či je na dosiahnutie tohto pocitu detox vôbec potrebný. Odborníkov sme sa pýtali aj to, či takéto pobyty majú nejaký význam napríklad pre zdravých ľudí, ktorí sa celý rok stravujú vyvážene a uvedomele.

Podľa Lenky sedem dní bez jedla nebolo zďaleka takou výzvou ako to, čo nasledovalo po skončení detoxu. Kým sa mohla opäť normálne najesť, muselo podľa pravidiel prejsť ďalších sedem dní. A kým počas očisty takmer nemala žiadnu chuť do jedla, teraz sa ozval vlčí hlad vyvolaný najdokonalejšími vôňami maminej kuchyne. Dobroty na rodinnej oslave ju skoro priviedli k šialenstvu.

Ústup bolestí hlavy, kĺbov, či žalúdočných kyselín. Viacerí účastníci detoxikačného pobytu, na ktorom sme boli s našou kamerou, mali pocit, že sa im problémy aspoň sčasti upravili. Boli ale schopní vytrvať s novými pravidlami, aj keď sa ich život vrátil do starých koľají?


BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.