Posledný obed u Kisku jeho predchodcom veľmi nechutil

autoskola3_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Ale vraj sa dobre porozprávali.

Menu sa im nepozdávalo, ale aspoň sa dobre porozprávali. Andrej Kiska už tradične pozval na obed do Prezidentského paláca svojich predchodcov. Rudolfa Schustera a ani Ivana Gašparoviča stále neopúšťa humor.

Súčasný prezident strávil s nimi v družnej debate asi hodinu. Prezidenti mali ako predjedlo kačaciu terinu s pomarančovou penou a čučoriedkovým želé, mali tiež tekvicovú polievku s kokosovým mliekom, ako hlavné jedlo sa podával srnčí chrbát. Dezert bol čokoládová torta s tvarohovou penou a čučoriedkami.

Práve hlavné jedlo spôsobilo "menší trapas". "Mrzí ma, že nevyšiel výber obeda. Podávali sme divinu a nevedel som, že páni prezidenti nie sú príliš divinoví," povedal Kiska. "Nepriberieme," poznamenal Schuster.

Nebolo to však len o zábave a podpichovaní, riešili sa aj veľmi dôležité témy. Napríklad blížiace sa prezidentské voľby a najmä voľba ústavných sudcov. Kým Andrej Kiska a Rudolf Schuster sa nechceli vyjadrovať k jednoznačne najznámejšiemu kandidátovi na post ústavného sudcu Robertovi Ficovi, Ivan Gašparovič s tým problém nemal. Tvrdí, že expremiér je dobrý kandidát.

Nakrúcal reportér Martin Petro.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.