Danko vyhlásil, že jeho rigorózka je v poriadku a poďakoval sa komisii UMB

Andrej Danko a jeho rigorózna práca.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Pre záverečnú prácu už čelil aj odvolávaniu v parlamente.

Predseda parlamentu Andrej Danko reagoval na rozhodnutie komisie UMB o tom, že svoju rigoróznu prácu získal podvodom.

Rozhodnutie komisie UMB, podľa jeho slov, zobral na vedomie. Poďakoval, že komisia nepodľahla tlakom médií.  

„Prehlasujem, že som jej výnimočné zriadenie, napriek verejnému tlaku, rešpektoval a nikdy som do jej práce nezasahoval. Obzvlášť oceňujem, že komisia konštatuje, že moje rigorózne konanie prebehlo plne v súlade s platnými predpismi a že nebol porušený žiadny zákon. V celom texte však nie je zmienené slovo plagiát, ktoré si moje oponenti tak veľmi želali, dodal Danko.

Téme sa venovala Martina Kašiarová.


Zlyhali jednotlivci, reaguje UMB

Za zlyhania jednotlivcov, účastníkov konania na oboch stranách, označil podpredseda Akademického senátu (AS) Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici Miroslav Hužvár medializované rigorózne práce. AS bol iniciátorom vytvorenia účelovej komisie na preskúmanie podozrení z plagiátorstva rigoróznych prác, ktorá práve v piatok na mimoriadnom zasadnutí AS informovala o výsledkoch svojich zistení.

Vo svojej podrobnej správe zverejnenej po zasadnutí AS na webovej stránke UMB komisia uvádza: "Po porovnaní rigoróznej práce JUDr. Andreja Danka s uvedenými zdrojmi sme zistili, že 63 strán z celkového počtu 72 strán vykazuje vysokú mieru zhody s uvedenými zdrojmi. 

Práca JUDr. Andreja Danka obsahuje časti, ktoré sú oproti zdrojovej literatúre len mierne upravené, prevažná väčšina jej častí vykazuje vysokú mieru zhody so zdrojovou literatúrou, miestami je zachované členenie kapitol a podkapitol pôvodných zdrojov."

Pozrite si krátky brífing Andreja Danka:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BB

Dôležité udalosti