Starosta Ružinova: Bratislavu čakajú najhoršie dopravné uzávery v histórii

Dopravné zápchy.
Zdroj: TASR

Na Nivách bude menej jazdných pruhov, začnú stavať úseky D4 a R7.

Vodiči v Bratislave a jej blízkom okolí musia od pondelka (14. 1.) počítať s dopravnými obmedzeniami pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Upozornil na to koncesionár projektu výstavby nultého obchvatu Bratislavy, spoločnosť Zero Bypass Limited, spolu so zhotoviteľom D4R7 Construction.

Od pondelka sa začína čiastočná uzávera diaľničného zjazdu diaľnice D1 v smere Petržalka - Bratislava centrum z dôvodu realizácie preložky horúcovodu. "Zároveň bude uzavretý jeden jazdný pruh na nájazde na Bajkalskej ulici na kruhový objazd (križovatka Prievoz) v smere od Podunajských Biskupíc," spresnil stavebník. 

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spresnila, že dôjde k čiastočnej uzávere zjazdovej vetvy diaľnice D1 v úseku zhruba 5,5 - 5,8 km v smere Prístavný most - Bajkalská ulica. Obmedzenie má potrvať do konca januára. "Trasa obchádzky nie je potrebná. Doprava bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu," uviedla NDS.

Od pondelka bude taktiež realizovaná čiastočná uzávera diaľnice D4 v križovatke Jarovce v smere z Rakúska. Čiastočnú uzáveru si podľa stavebníka vyžiadala výstavba nového diaľničného mosta v tomto úseku.

Pri Nivách bude menej jazdných pruhov

Pre rozsiahlu rekonštrukciu časti ulice Mlynské nivy v Bratislave a práce na budovaní podzemného kruhového objazdu tam dôjde od pondelka (14. 1.) k zníženiu počtu jazdných pruhov. V strede ulice zostane prejazdný jeden pruh v každom smere. Táto zmena nebude mať vplyv na pohyb chodcov. Informoval o tom investor – spoločnosť HB Reavis. 

V pondelok sa developer pustí aj do rekonštrukcie chodníka na Svätoplukovej ulici popri stavenisku novej autobusovej stanice. "Chodci budú môcť bez problémov prejsť po druhej strane ulice popri strednej odbornej škole," spresnil investor. Zároveň otvára časť chodníka pri Twin City Tower. Po tom, ako dokončil aj spevnené plochy a zeleň v tomto okolí, môže otvoriť chodník vedúci popri ulici Mlynské nivy. "Pohodlne sa tak ľudia dostanú popri projekte Twin City okolo náhradnej autobusovej stanice až po križovatku s Košickou po nových chodníkoch," podotkol developer.

Spoločnosť HB Reavis začala v máji s celkovou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy. Investor ju zrealizuje na vlastné náklady. Nový bulvár by mal byť k dispozícii pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavy na jeseň 2019. V roku 2020 by mal investor dokončiť aj výstavbu novej autobusovej stanice na Mlynských nivách.

Najhoršie dopravné uzávery v histórii

Starosta Ružinova Martin Chren sa k situácii vyjadril na sociálnej sieti. "O pár týždňov čakajú Bratislavu najhoršie dopravné uzávery v histórii. Okrem ulice Mlynské nivy budú počas dvoch rokov striedavo uzatvárané rôzne výjazdy na križovatke pod Prístavným mostom," vyjadril svoje obavy.

Zároveň priznal, že úpravy na Prístavnom moste sú nielen pre neho komplikované, a preto požiadal konzorcium D4/R7, aby nakreslilo čo najzrozumiteľnejšie obrázky.

Zdroj: facebook/martin chren

"Cesty, ktoré sú označené krížikmi, budú uzavreté zrejme od februára na odhadom šesť mesiacov. Ako vidíte, diaľnica bude stále otvorená, aj z Petržalky sa bude dať stále ísť do Ružinova (a naopak). Nebude sa ale dať ísť na Slovnaftskú - ani z diaľnice, ani z Prístavnej. Kruháč pod Prístavným mostom bude takmer úplne zrušený, a po dokončení stavby o dva roky už vôbec nebude fungovať, " povedal starosta Martin Chren.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.