Poslanci vo Fekišovciach chcú vyzvať starostku, aby odstúpila. Inak odídu oni

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Reprofoto youtube/obec Fekišovce

Video zo zastupiteľstva videlo už zrejme celé Slovensko.

Fekišovce. Obec na východe Slovenska pozná celé Slovensko. Postaralo sa o to šokujúce video z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva. Starostku Miroslavu Fedorovú preslávila veta: „Ďoďo nevie písať na počítači.“

Na zázname vidno, ako núti poslancov spievať hymnu, karhá ich ako malých žiakov a rokovanie vyhlásila za tajné.

Na jej správanie reagujú poslanci a chcú konať. „Bol som presvedčený, že starostka v rámci sebareflexie vyvodí okamžitú zodpovednosť a odstúpi. Keďže všetko nasvedčuje, že sa tak nestane, ideme konať,“ povedal pre portál pluska.sk Stanislav Štefanič.

"Ešte predtým sa všetci poslanci zídeme, pretože zatiaľ to vyzerá, že sme štyria proti jednému. Chceme poznať názor občanov, potom navrhneme starostke, aby sa vzdala mandátu. Ak nebude súhlasiť, zvoláme médiá a verejne pred nimi zložíme funkcie,“ pokračoval Štefanič.

Starostka ale reagovala tiež: „Zastávajú sa poslancov? Mne by mali pomôcť, keďže ľudia ma celý deň zahlcujú vulgárnymi mailami, esemeskami a telefonátmi,“ hovorila s tým, že odstúpiť nemieni.

Podľa zákona o obecnom zriadení odvolať starostku môžu obyvatelia obce v miestnom referende.

Portál dodáva, že "Ďoďo", poslanec Jozef Ostrožnický, pracuje v súkromnej firme v Michalovciach. „Robí u nás ako IT-pracovník. Nie je však nadšený z tejto reklamy. Odkedy sa na internete objavilo video, zamestnanci si ho chodia obzerať ako ôsmy div sveta,“povedal pre jeho kolega.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách


FEKIŠOVCE/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KE

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.