Domáce

Toto doma pokojne vyskúšajte. Nič sa vám nestane a pobavíte sa!

chalan_edited-1.jpg

Cez vaše telo si môžete pustiť obľúbenú pesničku.

Na adresu [email protected] nám deviatak Michal Miňo z Kurimy, okres Bardejov, poslal veľmi zaujímavé video. Na tento jav, ktorý odborníci poznajú, prišiel náhodou. Hovorí, že ho k tomu neinšpirovala fyzika. No odbrník tvrdí, že to nie je nič nové a využíval sa už v minulosti.

Deviatak Michal, inak amatérsky DJ, nechal vlastným telom prechádzať zvuk. Bol „spojka medzi dvomi káblami". „Keď som prepájal dva káble, tak som mal v jednej ruke ten z nootebooku a v druhej od reprákov. Vtedy som si uvedomil, že to hrá," napísal nám tínedžer. A potom si pokus zopakoval a nakrútil na video.

https://www.youtube.com/watch?v=D0m6B80LEFA


Tento jav pre Tvnoviny.sk vysvetlil odborník. Ľudské telo je vodivé a dokáže zastúpiť vodič, ktorý prepája zdroj signálu a následný zosilňovač.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„To, že je telo vodivé sa využívalo v Amerike na trest smrti na elektrickom kresle už dosť dávno. Ak elektrický prúd nesie v sebe zakódovanú hudbu, tak ANO prejde telom "hudba". Nízky prúd, ktorý tečie v takých prípadoch, ako sú na videu, nie je nebezpečný a človek ho necíti," vysvetlil Ľubomír. A dodal, že pokojne si to doma môžete vyskúšať, pretože to nie je nebezpečné.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.