Za jedenie v MHD môžete dostať pokutu. Ako je to v medzinárodných linkách?

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

V mestskej hromadnej doprave najnovšie takýto zákaz schválili v metre vo Viedni.

Koniec zápachu a neporiadku. Vo viedenskom metre platí od utorku zákaz konzumácie jedla a nápojov. V ankete o tom rozhodli samotní Viedenčania. Za porušenie nového pravidla budú možno rozdávať aj pokuty.

Kto sa nestihol naraňajkovať doma, využil na to cestu metrom. Tak takýmto prípadom je koniec. Po novom si budú musieť ľudia vo Viedni metro vyškrtnúť zo zoznamu miest, kde sa môžu občerstviť.

Pôvodne zvažovali, že zakážu iba na konkrétne, aromatické jedlá, ako sú napr. pizza, kebab či suši. Ľudia však vo verejnom hlasovaní rozhodli inak.

Aj keď sa pri zákaze skloňuje 50-eurová pokuta, úrady sa najprv rozhodli pre informačnú kampaň. Okrem hlásení vo vlakoch a na nástupištiach budú cestujúcich na zákaz upozorňovať aj plagáty či svetelné tabule.

U nás platí takýto zákaz už roky. V mestskej hromadnej doprave sa nesmie jesť ani piť.

Skúsenosti cestujúcich však svedčia o tom, že mnohí aj napriek zákazu v MHD pokojne konzumujú všeličo. Ak by ste s tým „v pohode" neboli, môžete sa obrátiť na vodiča.

Takýto zákaz platí aj v autobusoch regionálnej dopravy. Úplne iné je to na medzinárodných linkách či vo vlaku. Občerstvenie poskytuje samotný prepravca.

Viac v reportáži Lucie Hlaváčkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Metro

Dôležité udalosti