Vracajú sa 90. roky, kedy výpalníci mali raj? V jednej z bratislavských častí to tak vyzerá

1_javorova_neurologovia_tvnoviny.mp4
Zdroj: Priemyselná kamera

Majitelia pizzerie tušia, že niekomu prekážajú.

Praktiky 90. rokov sú späť. V bratislavskej mestskej časti Devínskej Novej Vsi používajú na nováčikov v gastropodnikaní výpalnícke metódy. Za posledné týždne prišli o majetok už dve pizzérie.

Reportér Braňo Tomaga navštívil najmladšiu pizzériu v bratislavskej mestskej časti. Pred mesiacom si ju otvorili dvaja partneri, ktorí celý život zasvätili vareniu. Majiteľ pracoval niekoľko rokov ako kuchár, partnerka ako servírka. Ich sen bol mať vlastnú prevádzku s najmodernejšou kuchyňou.

V polovici decembra im prišiel tento muž zavalitej postavy hodiť do kuchyne zápalnú fľašu. Výpalník akoby zázrakom ušiel pred spravodlivosťou. Dve minúty po jeho vyčíňaní išla okolo zapálenej prevádzky mestská polícia.

Poškodení sa však svojho sna nechceli vzdať a okamžite sa pustili do práce, povolali sanačnú firmu a tešili sa že po sviatkoch otvoria znova. Tretieho januára oznámila majiteľka na sociálnej sieti že pizzeriu v Devínskej čoskoro otvoria.

To už tušili, že niekomu začali zavadzať a zistili, že nie sú sami ktorým sa sen o podnikaní v Devínskej Novej Vsi rozplynul. Pizzu chcel rozvážať aj majiteľ prevádzky v neďalekom nákupnom centre, jemu ale auto v ktorom rozvážal jedlo zhorelo do tla.

Poškodení sú presvedčení, že ich likviduje konkurencia, na ktorú nevedia ukázať prstom.

Nakrúcal reportér Braňo Tomaga.


BRATISLAVa/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.