Domáce

Šesť otázok, na ktoré Procházka už vyše mesiaca neodpovedá

Radoslav Procházka
Zdroj: TASR

V prieskumoch verejnej mienky sa jeho strana dostala na 2. miesto.

Strana Radoslava Procházku - Sieť - sa už krátko po ohlásení jej vzniku "vyšvihla" v prieskumoch verejnej mienky na druhé miesto hneď za vládny Smer-SD

Procházka už dlhšie spomína jednoduchý a prehľadný štát s kvalitnými a spoľahlivými službami.

Na konkrétnejšie otázky k tejto téme nám však už vyše mesiaca (od 3. apríla) neodpovedá.

Procházka pritom spomína jednoduchší štát v situácii, keď Slovensku napriek zlepšeniu stavu rastie verejný dlh, snaží sa pomíňať eurofondy a po vypuknutí ukrajinskej krízy sa opäť častejšie hovorí aj o energetickej závislosti od Ruska.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Otázky pre Radoslava Procházku:

1.       V minulosti ste ohlásili zámer predložiť vlastný návrh verejného rozpočtu. Kedy ho predložíte?

2.       Možno zhrnúť tri štyri najzásadnejšie zmeny oproti aktuálnemu vládnemu rozpočtu? Aké by mali dopady na predpokladané príjmy (25,7 miliardy eur) a výdavky (27,9 miliardy eur)?

3.       V iniciatíve Alfa pán Procházka spomínal zachovanie len piatich štátnych dávok – materskej, rodičovského príspevku, invalidného dôchodku, nemocenskej a podpory v hmotnej núdzi. Znamená to, že by zanikol vianočný dôchodok či jednorazové dary pri narodení detí?

4.       Slovensko síce nespasí prípadné zníženie počtu poslancov či ich platov, ale pre bežných ľudí by to mohol byť signál, že uskromniť sa vedia aj „tí hore“. Budete presadzovať zníženie počtu poslancov – povedzme na 50, či ich platov napríklad na 1000 eur (plus zrušenie ďalších výhod)?

5.       Vážnym problémom sa javia byť eurofondy. Na jednej strane prinášajú na Slovensko veľké zdroje, na strane druhej kritici poukazujú na korupciu pri ich delení či neúčelnosť míňania peňazí. Budete v dlhodobejšom horizonte presadzovať zmenu systému na celoeurópskej úrovni, aby sa z eurofondov preplácali len nejaké spoločné veľké projekty (budovanie plynovodu či niečo podobné)?

6.       Kríza na Ukrajine opäť raz upozornila na našu surovinovú závislosť od Ruska. Podporili by ste napríklad ťažbu uránu pri Košiciach, ktorá by nás mohla oslobodiť v tejto oblasti od dodávok z Ruska?

Zdroj: TASR

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk mg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti