EXKLUZÍVNE VIDEO: Vyhlásenie poslancov Fekišoviec, ktorí sa vzdali mandátu

profimedia-0196679942.jpg
Zdroj: TV Markíza

Ďoďo v zastupiteľstve ostal.

Obec Fekišovce, ktorá je známa nesmrteľným zasadnutím zastupiteľstva, je bez poslancov. Štyria ešte v stredu zložili mandát. 

Podľa našich informácií tak spravili z toho dôvodu, že starostka s nimi nechcela komunikovať odvtedy, odkedy sa objavilo šokujúce video. Nechceli s ňou už ďalej spolupracovať a znášať to, čo videlo celé Slovensko.

Skončili Mária Harabinová, Stanislav Štefanič, Jozef Sabo a Peter Veseliny. Jozef Ostrožnický alias "Ďoďo" ostal.

"Počas tohto obdobia sa výrazne zvýšilo napätie v obci. Na základ toho sme dospeli k záveru, že pre upokojenie situácie a ďalšieho fungovania v obci sme sa rozhodli uvoľniť svoje posty ďalším poslancom, ktorí na čele s pani starostkou povedú úspešne obec počas funkčného obdobia," povedala exposlankyňa Mária Harabinová.

Poslanci pre TV Markíza poskytli svoje vyhlásenie:

Podobnú situáciu už v obci zažili

Starostka obce Miloslava Fedorová potvrdila, že už má náhradníkov za poslancov. "Máme šiestich náhradníkov," uviedla. Podľa jej slov podobnú situáciu v obci zažili aj v minulosti. "Bolo to okolo roku 2004," poznamenala. Fedorová uviedla, že išlo o poslancov, ktorí nechceli spolupracovať s bývalým starostom. Vtedy na ich miesta nastúpili náhradníci.

Ako informoval hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák, v takomto prípade nemá starostka inú možnosť, len zobrať na vedomie rozhodnutie poslancov a na tieto štyri voľné mandáty nastúpia náhradníci. "Čo znamená, že sú to ďalší z kandidátov na poslancov, ktorí v minulých voľbách získali najvyšší počet hlasov po týchto štyroch, ktorí odchádzajú," vysvetlil.

Pokračoval, že ak by zostal niektorý mandát neobsadený, v tom prípade je to priestor na doplňujúce komunálne voľby. "A výlučne už iba k tomu mandátu, ktorý by bol voľný a na ktorý by nebol žiadny náhradník," uzavrel.

 


FEKIŠOVCE/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KE

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.