Univerzita Komenského o Dankovej rigorózke: Nerešpektoval pravidlá, ktoré platia stáročia

Andrej Danko a jeho rigorózna práca.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Predseda parlamentu vyhlásil, že jeho rigorózka je v poriadku a poďakoval sa komisii UMB.

Andrej Danko pri písaní rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky a veľkú časť svojho textu prevzal od iných autorov bez toho, aby to uviedol. Inými slovami, absolútnu väčšinu svojej práce odpísal od iných tvorcov a nepriznal to. Píše sa v správe komisie Akademického senátu UMB v Banskej Bystrici.

K výsledku komisie zaujalo stanovisko aj vedenie Univerzity Komenského v Bratislave a predseda Akademického senátu UK: „Bez ohľadu na to, či tento postup nazveme plagiátorstvom alebo nie, je zjavné, že Andrej Danko pri písaní svojej rigoróznej práce nerešpektoval tie elementárne etické pravidlá, ktoré na akademickej pôde platia už po stáročia.“

 "Tým, že pravidlá zľahčuje a trvá na legitimite svojho postupu, vysmieva sa z akademických princípov, dehonestuje našu prácu a pre študujúcu mládež sa stáva nie príkladom statočnosti a cnosti, ako by sa to od jedného z najvyšších ústavných činiteľov očakávalo, ale, naopak, príkladom hodným zavrhnutia. A to je pre všetkých, ktorí svoje učiteľské i vedecké povolanie berú vážne, neakceptovateľné," uvádza ďalej UK vo svojom vyhlásení.

Predseda parlamentu minulý týždeň pred novinármi vyhlásil, že jeho rigorózka je v poriadku a poďakoval sa komisii UMB.

Pozrite si reportáž René Medzihradského.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Univerzita Komenského

Dôležité udalosti