Zbytočný rozruch na výstavbe cesty R7? Únik nebezpečnej látky sa nepotvrdil

retro_zivak_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Na mieste bol aj minister dopravy Árpád Ersék.

Hasiči sú stále pri udalosti medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami, kde sa pri stavbe rýchlostnej cesty R7 malo kontaminovať niekoľko robotníkov.

"Zasahujúci hasiči vykonali všetky potrebné úkony na dekontamináciu postihnutých, zároveň vykonali aj merania - s negatívnym výsledkom. Merania na škodlivé látky vykonali aj Kontrolné chemické laboratória, ktoré taktiež v ovzduší nenamerali žiadne nebezpečné látky," uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Zároveň sa u robotníkov nepotvrdili žiadne zo spomínaných zdravotných ťažkostí, ktoré boli prvotne hlásené od oznamovateľa udalosti. Hasiči po zbalení vecných prostriedkov opustia miesto udalosti.

"Nikoho do nemocníc nebudú prevážať. Všetci boli na mieste vyšetrení a dekontaminovaní," uviedla hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. 

"Hneď po nahlásení udalosti som prišiel preveriť situáciu. Našťastie, zasahujúce zložky nenamerali žiadne nebezpečné látky v ovzduší a išlo len o falošný poplach. Som rád, že aj takýto prípad nás všetkých preveril, aby sme boli vždy pripravení a vedeli včas reagovať na podobné situácie," povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu D4R7 Construction tvrdí, že v rámci stavebných prác sa v danej oblasti nevykonávali žiadne úkony ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov pri práci.

"Na mostnom objekte neďaleko Blatnej na Ostrove sa realizovali len dokončovacie práce, keďže stavebný objekt je tesne pred uvedením do prevádzky. Navyše v dopoludňajších hodinách pracovníci BOZP v danom mieste vykonali kontrolu pracoviska, ktorá nepreukázala žiadne nedostatky," uviedla spoločnosť.

Čo sa dialo?

Záchranári zasahovali na základe informácie o úniku nebezpečnej látky. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

"Pri Blatnej na Ostrove bola vytvorená zóna ohrozenia, osem ľudí dekontaminovali a odviezli do nemocnice," následne uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová. Počet zranených sa mal napokon zvýšiť až na 16.

Na mieste bol aj minister dopravy Arpád Ersék a protichemická jednotka.

LEHNICE/TV Markíza, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.