FOTOGALÉRIA: Zsuzsová volala Glváča maznák. Vymieňať si mali pikantné správy

Martin Glváč priznal, že so Zsuzsovou komunikoval, no vraj len prostredníctvom tretích osôb.

Selfíčka, správy, vyznania. Televízia Markíza sa dostala ku časti spisu, kde je zadokumentovaná komunikácia Martina Glváča a Aleny Zsuzsovej, stíhanej pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Sú tam zachytené fotografie podpredsedu parlamentu, ktoré urobil napríklad v Národnej rade SR.

Naoplátku mu Zsuzsová posielala pikantné fotky. Či je na nich skutočne ona, je otázne. Zachytená komunikácia vyzerá ako tzv. printscreen, čo je fotka obrazovky. Teda ak jej správy prišli, musela si ich odfotiť z obrazovky mobilu a potom uložiť do galérie.

Martin Glváč hovorí, že všetko je inak. Komunikáciu vraj koordinoval cez tretie osoby a upozornil na ňu aj kompetentné orgány.


Začiatkom týždňa vyplávali na povrch informácie, že Alena Zsuzsová, obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, komunikovala posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi.

Boli medzi nimi už odvolaný námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek, poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba či predseda parlamentu Andrej Danko aj Martin Glváč.

Práve s Glváčom mala byť komunikácia najintímnejšia, sám pritom najskôr tieto informácie odmietal a považoval ich za nepodarený žart.

Glváča za kontakt zo Zsuzsovou kritizoval Igor Matovič, na ktorého podpredseda NR SR zareagoval takto: "Toto je hnoj Igora Matoviča. Podávam trestné oznámenie a toto si tento vagabund na povale u svojej babky už neukryje. Páni Matovič a Daniel Lipšic verejnosť neoklamú. Vystúpenie Igora Matoviča dokázalo, že tu funguje organizovaná skupina s jediným cieľom, prekryť randenie Daniela Lipšica s podozrivou Alenou Zsuzsovou. Je nechutné, že po tom všetkom sa účelovo ponúkol Kuciakovcom, aby mal prístup k spisu ako ich advokát. Vyzývam Igora Matoviča, aby okamžite vysvetlil túto nehoráznosť," odkázal Glváč.

Prezývka "maznák"

Denník SME prišiel v sobotu s ďalšími zisteniami, ktoré potvrdzujú blízky kontakt dvojice. Z vyšetrovania vraj vyplýva, že spolu komunikovali aj krátko pred jej zadržaním.

„Priateľský, flirtujúci, nezáväzný a mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, keďže má partnerku a má malé dieťa," uviedla. Podľa zistení denníka Zsuzsová v konverzácii cez mobilnú aplikáciu mala Glváča uloženého pod prezývkou „maznák". Vo výpovedi uviedla, že Glváč bol jediný politik, s ktorým sa tri razy stretla aj osobne.

V sobotu ráno napokon Glváč priznal, že so Zsuzsovou komunikoval, no vraj len prostredníctvom tretích osôb. "Komunikácia prebehla prostredníctvom tretích osôb a v koordinácii s nimi, preto nepovažujem predmetnú komunikáciu za osobnú. Informácia o stretnutiach s podozrivou sú klamstvom," uviedol.

Na obhajobu Martina Glváča zareagoval ako prvý denník N, ktorý priniesol ďalšie dôkazy o veľmi osobnej komunikácii medzi dvojicou. Tá si okrem textových správ mala vymieňať aj obrázky.

Ďalšie fotografie má k dispozícii aj redakcia TV Markíza, nájdete ich vo fotogalérii.


 

 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti