Domáce

Teploty stúpajú. Kedy padne 30-tka?

Teplo v parku
Zdroj: Shutterstock.com

Počasie nás bude tešiť niekoľko dní.

Družica

V ďalších dňoch k nám bude naďalej prúdiť po prednej strane tlakovej níže nad Biskajským zálivom teplý vzduch od juhu až juhovýchodu. Tento vzduch už bude suchší a preto sa v ňom budú tvoriť naozaj iba lokálne zrážky.

Zrážky

Intenzívne zrážky sa na Slovensku môžu tvoriť najmä v horských oblastiach a to vo forme ojedinelých prehánok, prípadne búrok.

Teploty

Slovensko sa bude stále nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, na juhu bude o jeden až dva stupne teplejšie.


Vietor

Vietor je v posledných dňoch pokojnejší, dnes prúdil najmä od juhu a to rýchlosťou okolo 25 kilometrov za hodinu, na západe silnejšie zhruba do 35 do 40 kilometrov za hodinu. Nezmení sa ani zajtra a fúkať bude zväčša mierny, od juhu až juhovýchodu, opäť zafúka silnejšie na západe.

Noc

Noc bude zväčša jasná, prípadne iba s malou oblačnosťou a bude aj pomerne teplá. Do rána teplota poklesne na 15 až 10 stupňov, na severe na päť stupňov. V nižších polohách nebudú chýbať lokálne hmly.

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku bude prevažne malá oblačnosť. Popoludní sa prechodne začne zväčšovať, nie je vylúčený výskyt slabých prehánok, prípadne lokálnej búrky. Ešte viac sa oteplí na 23 až 28 stupňov.

Na strednom Slovensku bude tiež po rozplynutí lokálnych ranných hmiel zväčša iba malá oblačnosť. V horských oblastiach sa môžu popoludní tvoriť prehánky, nie sú vylúčené ani búrky. Na severe vystúpi teplota na 22 až 24 stupňov, na juhu sa oteplí do 27 stupňov.

Na východnom Slovesnku sa môžu vyskytnúť ojedinelé zrážky, ale najmä v popoludňajších hodinách. Po rozplynutí ranných lokálnych hmiel vystúpi teplota na 22 až 27 stupňov.

Hory

Naše hory si tiež oddýchnu od trvalých zrážok a zajtra tam má byť prevažne iba malá oblačnosť. Samozrejme ojedinele sa nejaká tá prehánka či búrka možno vyskytne. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude opäť trošku teplejšie, a to okolo 14 stupňov.

Bio

Bio-predpoveď sa nemení, zostáva na dvojke, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na štyri dni

No a v ďalších dňoch bude naše územie stále pod vplyvom prílevu teplého vzduchu od juhu a to znamená, že pokračovať bude aj oteplenie.

Zároveň od štvrtka zosilnie opäť vietor. Na severe bude v nasledujúcich dňoch okolo 23 až 24 stupňov, na juhu sa teplota bude šplhať až k 30-tim stupňom.

Počasie bude zväčša slnečné, ale popoludní sa bude tvoriť kopovitá oblačnosť, z ktorej môže kde tu aj spŕchnuť, prípadne môže byť búrka. V piatok k večeru a cez víkend bude na oblohe už viac oblačnosti a taktiež aj väčšia možnosť výskytu prehánok, alebo búrok.

BRATISLAVA/TVMarkíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti