Mali blízko k Zsuzsovej, skončili v putách. NAKA zadržala mužov v prípade vraždy exprimátora

Vladimír Mosnár.
Zdroj: TV Markíza

Razii podľa TV Markíza predchádzal minulotýždňový celodenný výsluch Aleny Zsuzsovej.

Muži, ktorí mali kedysi blízko k Alene Zsuzsovej, skončili v putách. Policajti ich zadržali v súvislosti s vraždou exprimátora Hurbanova.

Strelec si už svoj trest odpykáva, no objednávatelia či pomocníci stále chýbajú. 

Bratislava, deväť hodín ráno. V jednej z petržalských bytoviek je rušno. Policajti vynášajú najskôr dôkladne zabalené dôkazy. Potom vedú v putách muža.

Vladimír Mosnár mal k Alene Zsuzsovej veľmi blízko. Zoznámili sa podľa jej slov na prelome rokov 2007-2008. Opravoval jej defekt. Zvykol jej robiť šoféra. Okrem toho jej požičal peniaze – vraj na lízing a operáciu. 

"Od skorých ranných hodín vykonáva Protizločinecká jednotka NAKA policajnú akciu, v rámci ktorej bolo na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja zadržaných šesť osôb podozrivých zo závažnej násilnej a majetkovej trestnej činnosti a v súčasnosti prebiehajú domové prehliadky," povedal hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Mosnár nie je v rukách policajtov prvýkrát. Má si odsedieť štyri roky za ublíženie na zdraví. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Teraz má však na krku oveľa závažnejší zločin. Spájajú ho s vraždou exprimátora Hurbanova.

Mosnár bol zároveň kolegom Štefana Kaluzu, ktorý je za vraždu Lázslóa Basternáka odsúdený. Pracovali pre bezpečnostnú službu sýkorovcov. Krátko pred streľbou mal byť údajne v blízkosti miesta činu. 

Kaluz dodnes objednávateľov či pomocníkov neoznačil. Aj jeho v stredu priviezli na Národnú kriminálnu agentúru.

Alena Zsuzsová aj Vladimír Mosnár však doposiaľ figurovali v tejto vražde len ako svedkovia. Už od začiatku sa však špekulovalo, čo bolo motívom. V tom čase totiž vrcholil v Hurbanove boj o primátorské kreslo. Protikandidátom Lázlóa Basternáka bol Roman Ostružlík. A práve jemu okrem Zoltána Andruskóa pomáhala s kampaňou aj Alena Zsuszová. Vypovedala, že sa s ním dohodla  na akejsi protislužbe.

"...že mu pomôže s predvolebnou kampaňou, a ak vyhrá parlamentné voľby, zamestná ju ako asistentku, ak primátorské, ako sekretárku. To miesto nepotrebovala z dôvodu, že by nemala z čoho žiť lebo hoci je už sedem rokov nezamestnaná, mesačne si dokáže zarobiť 700 až tisíc eur tým, že kupuje a predáva vlasy," znelo vo výpovedi Aleny Zsuszsovej na Špeciálnej prokuratúre.

Na súde s Kaluzom tvrdila, že  trpí panickou poruchou - má panický strach z ľudí, hlavne cudzích. Často je na antidepresívach. 

Zdroj: facebook.com/Roman Ostružlík

No a v rukách policajtov skončil podľa našich informácií aj Roman Ostružlík. Ten sa z Hurbanova po tom čo neuspel vo voľbách odsťahoval. Či už mužov vyšetrovateľ z niečoho obvinil, zatiaľ jasné nie je.

Po ôsmich rokoch to po tejto razii vyzerá tak, že rodina a aj verejnosť sa konečne dozvedia, kto ďalší stál za vraždou Lászlóa Basternáka.

Reportáž do Televíznych novín pripravila Zuzana Ferenčáková


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti