Kuciaka mal pred smrťou lustrovať vysokopostavený policajt. Údajne na príkaz Gašpara

Portrét zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka v budove redakcie portálu Aktuality.sk.
Zdroj: TASR

Podľa informácií TV Markíza to mal byť Pavol Vorobjov, súčasný šéf finančnej spravodajskej jednotky a bývalý riaditeľ odboru podpory riadenia.

Jána Kuciaka mal pred vraždou lustrovať aj policajt. Dialo sa tak na jeseň 2017, kedy polícii ešte šéfoval Tibor Gašpar. Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní, ktorý sa odvoláva na zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Podľa informácií TV Markíza by údajne malo ísť o Pavla Vorobjovova, súčasného šéfa finančnej spravodajskej jednotky a bývalého riaditeľa odboru podpory riadenia. Príkaz na lustráciu Kuciaka mal údajne dostať priamo od Gašpara.

Tibor Gašpar vo svojom stanovisku tvrdí, že nikdy takýto príkaz nedal.

"Takýto príkaz som nikdy nevydal! Nemám o týchto tvrdeniach z vyšetrovania žiadne informácie, preto sa nedokážem k veci bližšie vyjadriť. Neudivuje ma však, že opätovne vykonávajú vyšetrovanie liberálne média na základe nezákonným spôsobom získaných informácií od orgánov činných v trestnom konaní, ktoré prípad vyšetrujú," napísal Gašpar. 

V deň výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 21.februára o 20.30 h vám TV Markíza prinesie v televíznej premiére dokument Ján a Martina


Podarilo sa nám spojiť aj s Pavlom Vorobjovovom, ktorý ale neodpovedal na naše otázky s tým, že má pracovné stretnutie. 

Pozrite si video, kde Pavol Vorobjov (na začiatku prvý sprava) a Tibor Gašpar vítajú delegáciu Európskeho parmalentu, ktorá sa prišla pozrieť, ako prebieha vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Téme sa venuje Réne Medzihradský a Zuzka Ferenčáková, viac v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.