Vo Fekišovciach ľudia kritizujú starostku aj za zlé gazdovanie s peniazmi

1_ziman_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Najnovšie vyskočil problém s kolaudáciou domu smútku.

Fekišovce sú stále bez obecných poslancov. Dedina je po medializácii rozdelená na dva tábory. Neprajníci kritizujú starostku aj za to, ako gazduje s obecným majetkom. Obec má okolo 300 obyvateľov a patrí medzi tie chudobnejšie.

Dom nádeje na cintoríne postavili pred niekoľkými rokmi. Dodnes ale nie je skolaudovaný. „Od novembra 2011, vtedy tam bola umiestnená prvá mŕtvola a odvtedy sa užíva stále," povedala nám obyvateľka Fekišoviec.

Starostka Fekišoviec Miloslava Fedorová tvrdí, že Dom nádeje skolaudovať nemohla. Obec vraj na to nemala peniaze. „Hrubú stavbu nám spravila firma, ostatné všetko sme urobili svojpomocne. Určite mi dáte za pravdu, že v takej malej obci peniaze nie sú," hovorí.

Ľuďom sa nepáči, že aj keď nebol dom nádeje skolaudovaný, museli za jeho užívanie platiť. A to 20 eur za chladničku a potom sedem eur za každý deň, keď tam bol nebožtík. „Spotrebovali tam energiu, je tam riadne vybavenie, chladiaci box, voda teplá, studená, miestnosť pre farára, pre hrobára," vysvetlila Fedorová.

Budova je podľa nej na kolaudáciu a užívanie pripravená. „Do dnešného dňa nie je zaregistrovaná žiadosť o kolaudáciu stavby Domu smútku Fekišovce," napísal nám v stanovisku Stavebný úrad so sídlom v Sobranciach.

Miestni chcú úrady požiadať, aby situáciu okolo domu smútku prešetrili. Zvedaví sú aj na to, kto z náhradníkov príjme voľné poslanecké stoličky. Štyria z piatich obecných poslancov sa svojho mandátu vzdali po tom, čo sa video z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva stalo hitom internetu.

Fedorová si vo štvrtok (24. 1.) prevzala poštové návratky listov, v ktorých náhradníkov informovala o uvoľnených poslaneckých mandátoch. Nezáujmu o posty poslancov sa neobáva. Zastupiteľstvo plánuje zvolať začiatkom februára. „Zložia sľub a máme plne funkčný parlament s vysokoškolskými titulmi," dodala starostka.

Reportáž spracoval Martin Jedinák.


FEKIŠOVCE/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme PO

Dôležité udalosti