V centre Bratislavy vypadlo na chodník obrovské bezpečnostné sklo. Zranilo okoloidúcu ženu

lukas_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Chodník je stále opáskovaný.

Bola to iba nešťastná zhoda okolností, alebo ide o opakujúci sa problém, ktorý môže ohroziť ľudí? Z administratívnej budovy v centre mesta vypadlo obrovské bezpečnostné sklo. Výplň dopadla na chodník, po ktorom denne prechádzajú stovky ľudí. My sme zisťovali, či sa podobný incident nemôže zopakovať.

Iba pred dvomi dňami vypadlo z hongkongského hotela okno, ktoré zabilo čínsku turistku. Okenný rám s výplňou totiž dopadol na rušnú ulicu, na ktorej boli v tom čase tisíce ľudí.

V tom istom čase sa podobný incident stal aj u nás, no našťastie sa to zaobišlo bez vážnych následkov. 

Z piateho poschodia budovy biznis centra na Karadžičovej ulici vypadlo bezpečnostné sklo. Jeho úlomky skončili na chodníku, po ktorom prejdú denne stovky ľudí. Padajúce sklo zranilo chodkyňu a poškodilo aj odparkované auto.

Žena vyviazla iba s ľahšími zraneniami. Chodník je aj dnes ešte stále opáskovaný. Ľudia ho obchádzajú cez parkovisko.

Budova patrí developerskej spoločnosti HB Reavis. Fasádu vraj kontrolujú dvakrát ročne, naposledy to urobili v novembri. Prečo sklo vypadlo, ešte nie je jasné.

"Vniknutá situácia nás mrzí, s dotknutými osobami sme samozrejme v kontakte. Aktuálne vyhodnocujeme príčiny nehody formou podrobného auditu stavu fasády," potvrdila firma HB Reavis.

HB Reavis uzavrel aj okolité chodníky čo sťažilo prístup do viacerých prevádzok. Namiesto vchodu z hlavnej ulice musia chodiť zákazníci do obchodov cez hlavný vchod biznis centra. 

Developer priznáva, že nešlo o prvý incident. Bezpečnostné sklo im už narobilo problémy aj v inej časti biznis centra.

Výsledky prešetrovania budeme sledovať. Okrem developera by teoreticky mohol konať aj stavebný úrad, alebo polícia. Zatiaľ sa ale v prípade neangažujú.

HB Reavis pritom s problémami vo svojich stavbách už skúsenosti má. Pre chybnú statiku musel uzavrieť neďaleké biznis centrum Apollo. Budovu čaká búranie.

Pozrite si reportáž Lukáša Zuzelku


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.