Vodiči, nezabudnite! Končí sa platnosť ročných diaľničných známok

Diaľničná známka
Zdroj: TASR

Ceny diaľničných známok sa oproti minulým rokom nezvýšili.

Vodiči, zbystrite pozornosť. Ak často jazdíte po diaľniciach, nezabudnite na jednu podstatnú vec. Už koncom tohto mesiaca sa skončí platnosť elektronickej diaľničnej známky z roku 2018.

Najneskôr v piatok musíte mať kúpenú novú. Potešíme vás, ceny sa oproti minulému roku nezvýšili.

Za najdrahšiu ročnú známku zaplatíte poplatok 50 eur, mesačná vás vyjde na 14 eur, desaťdňová stojí 10 eur.

Na rozdiel od celoročnej si však po novom môžete u mesačnej alebo 10-dňovej známke zvoliť deň začiatku jej platnosti.

V prípade, ak si vyberiete celoročnú známku, jej platnosť vám potrvá do 31. januára 2020.

Možnosti zakúpenia

Zatiaľ čo papierové diaľničné známky sa dali zakúpiť len na predajných miestach alebo čerpacích staniciach, elektronickú známku si môžete zaobstarať, ľudovo povedané, z pohodlia vášho domova.

Celý proces je podobný tomu, keď nakupujete nejaký tovar v e-shope na internete. Na stránke eznamka.sk kliknete na možnosť „kúpiť" a následne už len prechádzate celým procesom.

Ak by ste mali strach, že pri platení cez internet neprejde platba okamžite alebo nastane iný problém, nemusíte mať obavy. Po vykonaní transakcie vám príde na email potvrdenie o platnosti spolu s daňovým dokladom o zaplatení.

Milovníci smartfónov si známku môžu zaobstarať aj cez aplikáciu „eznamka". Tú podporujú najpopulárnejšie systémy Android aj Ios, stiahnete si ju z AppStore alebo Google Play.

Jej výhodou je, že po ukončení transakcie bude aplikácia slúžiť ako doklad o tom, že ste za známku zaplatili. Máte ho tak spolu s telefónom vždy pri sebe.

Potvrdenie dostanete samozrejme opäť aj na váš email. Pre prípad, že vlastníte viac áut, môžete mať v jednej aplikácií uložených viac známok naraz. Platí to však len v prípade, že boli objednané pod rovnakým účtom.

Ak ste predsa len obľúbencom klasického spôsobu, ostáva vám len možnosť zakúpenia priamo na mieste predaja. Diaľničnú známku vám digitálne vložia do systému na každej dobrej čerpacej stanici. Kompletný zoznam nájdete TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Diaľničná známka

Dôležité udalosti