Pri exhumácii našli v tele klientky domova seniorov IRIS stopy podozrivej látky

JEDEN_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Upratovačku Vanessu, ktorá sa vydávala za ošetrovateľku, medzitým pustili z väzby. Má však prísne podmienky.

Upratovačka, ktorá sa vydávala za ošetrovateľku, je na slobode. Vanessu Pútikovú, ktorá pracovala v domove seniorov IRIS, kde za zvláštnych okolností zomierali ľudia, súd prepustil z väzby. Markíza zároveň zistila, že pri exhumácii našli v tele klientky stopy podozrivej látky.

Zároveň jej ale uložil množstvo povinností, ktoré nesmie porušiť. Navyše, na tele má monitorovací náramok.

Vanessa Pútiková je obvinená z poškodenia zdravia. Do väzby ju vzali vlani v lete potom, ako televízia Markíza upozornila na podozrivé úmrtia v zariadení v centre Bratislavy.

Vo väzbe bola 18-ročná upratovačka vyše pol roka. Aj predtým sa pokúšala dostať na slobodu, no vyšlo jej to až teraz.

Sudca ju síce prepustil, ale podľa neho dôvody takzvanej útekovej a preventívnej väzby naďalej trvajú.

Mladá žena sa musí hlásiť u súdneho úradníka raz do mesiaca a zároveň nemôže opustiť Slovensko bez jeho písomného súhlasu.

Ani tu sa ale výpočet obmedzení nekončí. Azda najzávažnejšie je to, že jej pri odchode z Justičného paláca na telo pripevnili monitorovací náramok. Takže všade, kam sa pohne, sledujú jej kroky.

Vanessa Pútiková spolu s Ivanom Bihárym klientom podľa obvinenia podávali lieky, ako sa im chcelo. Len za 12 mesiacov malo v zariadení zomrieť viac ako tridsať ľudí. Policajti majú podozrenie, že ich predávkovali.

Bývalá zamestnankyňa na vlastné oči videla, ako lieky pacientom podávali. Opísala nám, ako mali utlmovať dôchodkyňu s vážnou diagnózou.

Ivan Biháry - kuchár, ktorý sa vydával za lekára, je už obvinený zo šírenia pohlavnej choroby. O to hrozivejšie tak vyzerajú zábery, kde pichá ženám injekcie. Muž je stále vo väzbe, hoci sa z nej tiež pokúšal dostať.

„Vyšetrovanie vo vami uvedenom prípade v súčasnej dobe aj naďalej pokračuje a výsledkami exhumácie tela ženy, ktorá bola v tejto súvislosti zrealizovaná v mesiaci august 2018 polícia disponuje," hovorí hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Podľa našich informácií v tele nebohej našli stopy po látke, ktorá tam nemala čo hľadať. Polícia tak má v rukách ďalší silný dôkaz.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vanessa Pútiková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.