Tibor Gašpar končí na poste poradcu ministerky Sakovej

dominik_kompl.mp4
Zdroj: TASR

Gašpar dal svoje stanovisko len konšpiračnému webu.

Tibor Gašpar končí vo funkcii poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej. Oznámila to novinármi pred stretnutím s prezidentom Andrejom Kiskom. S bývalým policajným prezidentom sa dohodla na ukončení pracovného pomeru k dnešnému dňu.

K tomu, či lustrovanie zavraždeného novinára Jána Kuciaka bolo na Gašparov príkaz, sa nevyjadrila. Necháva to na orgány činné v trestnom konaní.

Ministerka zdôraznila, že informácie o viacerých podozreniach z prepojenia polície na niektoré organizované skupiny a lustráciu záznamov má len z médií. Keďže nie je orgánom činným v trestnom konaní, nemôže sa podľa svojich slov oboznamovať s informáciami z vyšetrovania. Poprela, že by sa vo funkcii ministerky cítila akokoľvek pod tlakom bývalého ministra Roberta Kaliňáka, alebo expremiéra Roberta Fica (obaja Smer-SD).

V prípade, ak by bola vznesená požiadavka na zbavenie mlčanlivosti niektorých príslušníkov polície, bude na ňu reagovať operatívne. Doplnila to po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom, na ktorom sa rozprávali aj o aktuálnej situácii, činnostiach a úlohách v Policajnom zbore. "Možno sme tak trošku aj zhodnotili činnosť polície od nástupu môjho a nového policajného prezidenta," uviedla Saková. Rozhodnutie o odchode Gašpara z funkcie podľa jej slov Kiska akceptoval.

Gašpar sa vyjadril konšpirátorom

Gašpar sa pre TV Markíza aj pre ostané médiá odmietol vyjadriť s tým, že svoje stanovisko poskytol len konšpiračnému webu hlavnespravy.sk.

"Liberálne médiá za asistencie prezidenta Kisku a politickej opozície, tak ako po vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky, opäť volajú po mojom odvolaní z pozície poradcu na základe nepravdivých a nepreverených informácií. Informácií, ktoré sú predkladané verejnosti neúplne, skreslene, bez základného overenia, a najmä koordinovaným spôsobom," napísal v stanovisku.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Denisa Saková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.