Domáce

Polčas vládnutia: Fico nevidí žiadny dôvod na rekonštrukciu

Premiér Robert Fico a minister Robert Kaliňák prichádzajú na rokovanie vlády
Zdroj: TASR

Jeho kabinet nateraz zostane v rovnakom zložení.

Nie je žiadny dôvod na rekonštrukciu vlády, uviedol na dnešnej tlačovej konferencii k vyhodnoteniu prvej polovice vládnutia predseda vlády Robert Fico.

"V tomto okamihu majú členovia vlády moju plnú podporu a ja nebudem podporovať fámy, ktoré sa objavujú v niektorých médiách o akejsi údajnej rekonštrukcii vlády," vyhlásil slovenský premiér.

Fico ale zároveň nevylúčil, že v druhej polovici vládnutia môže nastať situácia, keď niektorý z ministrov zlyhá. "Budem konať tak, ako som konal počas prvej vlády, keď som odvolal 11 ministrov z ich funkcií," dodal premiér. 

Zdroj: TASR

Premiér sa vyjadril aj k budúcnosti strany Smer-SD po skončení súčasného vládneho obdobia. "Želám tejto strane, aby sme znovu boli úspešní v roku 2016. Ja neviem, ako budeme úspešní, ale nepochybne takáto veľká strana, ako je Smer - sociálna demokracia, musí mať ambíciu byť súčasťou ďalšej vlády v roku 2016," uviedol dnes Fico. Ako doplnil, pravdepodobne sa už nikomu nepodarí volebný výsledok na úrovni 44 percent a bude potrebný koaličný model. "A aká bude moja úloha v procese v roku 2016 záleží od toho, kde sa budeme v roku 2016 nachádzať," doplnil.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.