Škandál v armáde: NAKA zadržala na Liptove dvoch vojakov, ktorí mali kšeftovať s drogami

Kukláči napochodovali do bytu na najvyššom poschodí.

Vojaci zapletení do výroby a obchodovania s drogami. Ráno zasahovali kukláči na Liptove. Po domových prehliadkach si odviedli aj dvoch príslušníkov ozbrojených síl. Podľa našich informácií je v hre marihuana a pervitín.

Obyvateľov bytovky na najväčšom liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny skoro ráno vyrušil neobvyklý ruch. Kukláči napochodovali do bytu na najvyššom poschodí. „Krátko po siedmej hodine ráno Národná protizločinecká  jednotka zasahovala na Liptove,“ potvrdil hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

V byte býva so svojimi rodičmi 29-ročný slobodník,  ktorý podľa našich informácií pracuje v útvare v Ružomberku. Po asi troch hodinách ho vyviedli. Susedia hovoria, že to môže súvisieť s marihuanou. Pred bytovkou prehľadala protizločinecká jednotka s policajným psom aj jeho auto.

„V súčinnosti s vojenským spravodajstvom vykonala protidrogovú akciu zameranú na príslušníkov armády Slovenskej republiky,“ pokračoval Slivka. 

Podozrivého muža si jednotka odviezla so sebou.

Zdroj: TV Markíza

V rovnakom čase zasahovali kukláči aj v obci pri Ružomberku. Prehľadali tu dva domy. Do jedného z nich sa pred časom prisťahovala 26-ročná sestra zadržaného vojaka z Liptovského Mikuláša. Tiež je príslušníčkou armády z ružomberského útvaru.  Z druhého domu si polícia po niekoľko hodinovej prehliadke odviedla aj jedného civilistu.

„Prebiehajú procesné úkony. Ide o zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi,“ objasnil Slivka.

Zdroj: TV Markíza

Mladý vojak už údajne opletačky s políciou mal. Tentokrát mu so sestrou a pravdepodobne ešte jedným podozrivým podľa našich informácií narobili problémy pervitín a marihuana. Či pri prehliadkach zistili aj drogy a koľko ich bolo, polícia prezradiť nechce. A zdržanlivé je aj ministerstvo obrany.  

„Predmetná policajná akcia bola realizovaná na základe informácií a za úzkej súčinnosti s Vojenským spravodajstvom. Vzhľadom na prebiehajúce trestné konanie nemôžeme poskytnúť bližšie informácie,“ dodala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Mário Kermiet.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Liptovský mikuláš

Dôležité udalosti