Megapodvod lekárov: Aj mŕtvym pacientom vypisovali poukazy, ktoré preplácala poisťovňa

Psíky zo slovenskej množiarne.

Hrozia im roky za mrežami.

Megapodvod lekárov. Bez vedomia a súhlasu reálne existujúcich pacientov, už aj mŕtvych, vypisovali lekárske poukazy na zdravotnícke pomôcky, ktoré neboli pacientom dodané a lekárne ich cez pokladne dávali na preplatenie zdravotnej poisťovni.

Polícia už vypočula viac ako tisíc svedkov. "Po vykonaní analýz výsluchov ako aj záverov znaleckého skúmania, 31. januára 2019 vyšetrovateľ obvinil 64 osôb z pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva," povedala policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Zdroj: Polícia SR

"Obvinení v období od januára 2010 do októbra 2015 prostredníctvom mandatárov ako aj štatutárov dvoch spoločností z Banskej Bystrice (zástupca na zabezpečenie dostupnosti zdravotníckych pomôcok, produktov tzv. vlhkého krytia, reklamy, propagácie a marketingu), na území Slovenskej republiky, po vzájomnej dohode s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti (lekári) a poskytovateľmi lekárenskej starostlivosti (lekárne), zorganizoval reťazec lekárov a lekárnikov," pokračovala hovorkyňa.

Lekári tak zdravotnej poisťovni spôsobili škodu za takmer 152-tisíc eur. Za tento závažný zločin hrozí trest odňatiam slobody na 10 až 15 rokov a zákaz činnosti.

Reportáž nakrútila Martina Kašiarová.


BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.