Aký je najhorší a najlepší valentínsky darček? Prieskum vám pomôže s výberom

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

V dvoch darčekoch sa zhodli obe skupiny.

Už len pár hodín nás delí od sviatku sv. Valentína. Tím analytikov z Picodi sa rozhodol pozrieť na jeden z najkomerčnejších sviatkov na svete a zistiť, koľko lásky v ňom je. Údaje spracovali z 37 krajín i vrátane Slovenska.

Zisťovali, aké sú očakávania Slovákov počas sviatku lásky, aký je najlepší Valentínsky deň pre ženy a mužov i to, ktoré darčeky sú najviac očakávané a ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť.

Popularita tohto sviatku je veľmi veľká, ak sa pozrieme už len na číslo Slovákov. Až 66 percent ľudí potvrdilo, že tento sviatok slávi. Veľká časť ľudí, ktorí oslavujú tento sviatok, si priravuje prekvapenia najmä pre svoje polovičky. Nájdu sa však aj takí, ktorí nevynechajú ani svojich priateľov alebo príbuzných.

Priemerný Slovák plánuje minúť 57 € na valentínsky darček. Muži minú na darčeky priblížne 67 a ženy 48 eur.

Zaujímavosťou je, že presne 50 percent Slovákov nerozmýšľa o valentínskych darčekoch až do februára. To súhlasí aj s internými dátami spoločnosti, ktoré vykazujú veľký nárast nákupnej aktivity približne dva týždne pred Valentínom, hlavne v kategoriach ako sú šperky alebo parfémy. Až 16 percent Slovákov si necháva nákupy na posledný moment a to 13. a 14. februára.

Čo vyčarí úsmev ženám na Valentína?

Výsledky ankety ukázali, že viac ako materiálne aspekty si ženy cenia čas strávený s partnerom (57percent). Pre 11 percent žien je podstatný hlavne darček a pre 32 percent sú dôležité oboje.

Najlepšie darčeky na Valentín sú podľa žien sladkosti (51%), kvety (47%), šperky (32%), darčekové poukazy (32%) a plyšové hračky (26%).

Na druhej strane, darčeky, ktoré sú najmenej žiadané sú produkty do domácnosti (42%), peniaze (40%), plyšové hračky, ktoré podľa ankety môžu byť dobré, ale aj zlé (37%), elektronika (32%) a Valentínska pohľadnica (26%).

Aký je najlepší spôsob stráviť Valentín pre ženy? Výsledky ankety vám síce nedajú perfektný recept na úspešného Valentína, ale medzi najpopulárnejšie aktivity patrí romantická večera v reštaurácii (40%), milovanie sa (26%), kino (22%), pozeranie filmu doma (22%) a romantický kúpeľ (20%).

Ukázalo sa, že aktívne strávený čas (cyklistika, plávanie atď.) je zlý nápad (24%), takisto ako relaxovanie a ničnerobenie (22%), hranie spoločenských hier (14%), koncert (12%) a divadlo (10%).

Valentínsky darček podľa mužov

Odpovede na anketu od mužov nám ukázali, že uspokojiť ich môže byť ešte zložitejšie, ako pri ženách. Až 28 percent mužov očakáva materiálny darček od svojej polovičky. Na druhej strane až 56 percent nechce darčeky, ale radšej strávený čas so svojou partnerkou. Iba 16 percent by chcelo najradšej oboje.

Najžiadanejšie darčeky
elektronika (41 %)
parfumy (32 %)
oblečenie (31 %)
peniaze (28 %)
sladkosti (28 %)

Najhoršie darčeky
valentínska pohľadnica (52 %)
plyšová hračka (49 %)
spodné prádlo (48 %)
peniaze (44 %)
produkty do domácnosti (27 %)

Ako vyzerá perfektný Valentín pre mužov? V tomto prípade je to podobné ako u opačného pohlavia: muži idú radi na romantickú večeru do reštaurácie (56 %), milujú sa (44 %), dajú si s polovičkou romantický kúpeľ (38%), idú do kina (25%) alebo si pozrú film doma (25%).

List najhorších nápadov ako stráviť čas na Valentína je taktiež podobný a zahŕňa varenie večere spolu (32%), divadlo (31%), hranie spoločenských hier (25%), relax a ničnerobenie (25%) a koncert (19%).

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti