Úrad pre verejné obstarávanie a Slovensko.Digital rokujú o novom projekte

nalezne_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Cieľom projektu je podpora celého procesu verejného obstarávania na Slovensku..

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) a občianske združenie Slovensko.Digital pokračujú v rokovaniach o projekte úradu Systém vereného obstarávania (SVO). Informovala o tom hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková. Cieľom tohto projektu je podpora celého procesu verejného obstarávania v SR.

Predseda úradu Miroslav Hlivák podľa vlastných slov víta rokovania s odborníkmi z tretieho sektora. "Zostal nám už len jediný bod, v ktorom si síce rozumieme, no momentálne úrad v danom štádiu prípravy projektu nedokáže kvalifikovane odpovedať na jednu z podstatných otázok Slovensko.Digital. Týmto bodom je rozpočet, teda náklady projektu, ktoré sú aktuálne navrhované na úroveň 19.750.824 eur s DPH," dodal Hlivák.

Aktuálna úroveň rozpočtu je podľa ÚVO stanovená expertným odhadom, pričom to neznamená konečnú výšku nákladov na projekt. "To znamená, že otázka výšky nákladov na projekt je v súčasnosti stále otvorená a nemožno ju brať ako konečnú. Až reálny dotyk s IT trhom, na základe našich detailných funkčných požiadaviek, nám spresní odpoveď na otázku, aké budú reálne náklady na projekt," ozrejmil predseda úradu s tým, že práve preto momentálne nie je možné nič predbiehať.

Analýza vypracovaná občianskym združením podľa ÚVO hodnotí pozitívne takmer všetky kategórie projektu. "Za veľké riziko v danej fáze však považujeme predložený rozpočet, na čo sme upozornili aj v našom hodnotení Red Flags," podotkol výkonný riaditeľ občianskeho združenia Slovensko.Digital Ján Hargaš.

Občianske združenie súčasne ocenilo proaktívnu komunikáciu a prísľub ÚVO zdetailizovať rozpočet a overiť ho v predbežných trhových konzultáciách. Hargaš zároveň verí, že úrad urobí také kroky, ktorými podloží a obháji predložený rozpočet tak, aby z pohľadu združenia odrážal reálnu cenu.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovensko.Digital

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.