Muž blízky podsvetiu mal hodiť svoju manželku levici, prvýkrát o tom vypovedala

Spolu so synom ju mal najprv zbiť a potom hodiť k divokej šelme.

Vraj ju zmlátili a potom pohodili do klietky k dvestokilovej levici. Takéhoto otrasného činu sa údajne dopustil Lehel Horváth, ktorý má blízko k dunajskostredskému podsvetiu.

Takto brutálne sa vraj správal k manželke spolu so synom z prvého manželstva. Tá ich na polícii udala. Žena vo štvrtok prvýkrát vypovedala na súde.

Lehela Horvátha a jeho 24-ročného syna Tibora priviezli kukláči za prísnych bezpečnostných opatrení. Obaja mali putá na rukách a reťaze na nohách.

Obeťou desivého činu mala byť Iveta Horváthová. Stalo sa to údajne vlani v marci v obci Čótfa pri Dunajskej Strede v rodinnom dome Horvátha.

Ženu vraj dobili a po bitke ju ťahali za vlasy a potom hodili do klietky k trojročnej levici Simbe.

Keďže sa o ňu odmalička starala, šelma jej neublížila. Zranená Iveta nakoniec skončila v nemocnici.

Mala pomliaždené pľúca, zlomené rebrá i hrudnú kosť. Oboch mužov na polícii udala a opísala, ako jej ublížili. Dnes nám pred pojednávaním na kameru povedala, že pred vyšetrovateľom nehovorila pravdu.

Iveta povedala aj to, ako sa zranila. Vraj jej ich spôsobila levica Simba. Keď ju išla kŕmiť, údajne na ňu vyskočila a pritlačila ju k voliére.

Na súde vypovedal aj Kristián Kadár, ktorý má na krku vraždu a bol členom zločineckej skupiny Šátorovcov, v ktorej bol aj obžalovaný Horváth. Kadár navštevoval Horvátha u neho doma pomerne často.

Tento prípad Lehela Horvátha, ktorého prezývajú „hrobár", lebo na pozemku bývalého družstva, ktoré mu patrí, zakopával obete do hlbokých jám, sa na súde nekončí.

Nové pojednávanie vytýčil sudca na koniec marca, aby vypočuli ďalších svedkov. Celé štvrtkové pojednávanie pripomínalo medzi ním a jeho ženou, ktorá ho pred rokom udala, valentínsky príbeh lásky na súde.

Posielali si navzájom bozky a Iveta manželovi niekoľkokrát ukazovala ružové srdce, ktoré držala celý čas v ruke.


DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lehel Horváth

Dôležité udalosti