Vrátnik na internátoch v Bratislave zarábal dvetisíc eur, časť vraj mal vracať vedeniu

Riaditeľ internátov ale hovorí o pomste bývalých zamestnancov.

Bývalý vrátnik na internátoch v Bratislave tvrdí, že zarábal dvetisíc eur. Časť mal ale vracať vedeniu. Podal preto trestné oznámenie. Prípad už vyšetruje NAKA. Píše o tom Denník N.

Bývalý vrátnik chcel ostať v anonymite a počkať na závery vyšetrovania. Výplatné pásky ako zamestananca internátov od roku 2010 má redakcia denníka k dispozícii.

Všetko sa to malo diať, ale pár rokov dozadu. Kedy mu začali na účet chodiť mimoriadne vysoké výplaty.

Napríklad v júni 2014 dostal na účet 1688 eur, v júli 1913 eur, v júli o rok neskôr až 2170 eur. Juraj hovorí, že ho tieto výplaty prekvapili, pretože hoci mali všetci zamestnanci nárok aj na osobné príplatky, dvetisíc eur podľa neho môže dostávať najvyšší manažment, nie obyčajný vrátnik.

Juraj tvrdí, že keď mu začali chodiť vyššie výplaty, obrátil sa naňho nadriadený a povedal mu, že peniaze navyše mu má odovzdať v hotovosti na ruku. Juraj hovorí, že každý mesiac mu takto dal približne 500 eur.

„Keď mi prišla výplata, išiel som do bankomatu, vybral päťsto eur a na parkovisku ich odovzdal nadriadenému,“ hovorí bývalý vrátnik.

Odmeny vraj podpisoval zvyčajne riaditeľ Róbert Gula. Ten ale tvrdenia bývalého vrátnika považuje za nepravdivé. „Nakoľko poznám situáciu, viem, že niektorí zamestnanci, ktorí museli v poslednom čase odísť z internátu za vážne porušenia pracovnej disciplíny, sa opakovane a verejne vyhrážali, že sa pomstia,“ dodáva Gula.

Samotný Juraj nehovorí, prečo sa rozhodol riešiť takéto konanie až po niekoľkých rokoch. Prípad v súčasnosti rieši NAKA, tá sa k nemu nechce vyjadrovať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odmeny

Dôležité udalosti