Zistili sme podrobnosti o vraždách, ktoré si mal objednať starosta Dora u mafie

Všetky si mal objednať u vražedného gangu sátorovcov.

Televízia Markíza zistila, kto sú muži, ktorých vraždy si mali objednať starosta Dolného Chotára a jeho syn. Spolu podľa obvinení dali pokyny na likvidácie piatich mužov. Vykonávateľom vrážd bol údajne najvražednejší gang z Dunajskej Stredy.

Františka Doru zadržali v jeho luxusnej vile vo štvrtok minulý týždeň. Rovnako aj jeho syna, ale na inom mieste.

O tri dni neskôr už stáli pred sudcom Špecializovaného trestného súdu. Po niekoľkých hodinách rozhodol, že idú do väzby.

Podľa našich informácií trápia starostu zdravotné problémy. Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky NAKA viní Františka Doru z niekoľkých vrážd. Všetky si mal objednať u vražedného gangu sátorovcov. S jeho zakladateľom bossom Ľudovítom Sátorom sa starosta poznal údajne osobne. Sám o tom podľa webu parameter.sk vypovedal. V roku 2008 boli spolu na dovolenke v Taliansku.

No a práve priamo u Sátora si podľa obvinenia objednal likvidáciu Vojtecha Rampáka z Trnavy. Bolo to ešte pred niekoľkými rokmi. Podľa našich zistení našli kostrové pozostatky obete v polovici januára tohto roka pri obci Ohrady na južnom Slovensku. Nelegálny hrob mal policajtom ukázať jeden z členov mafiánskeho gangu.

Na tejto vražde sa mal podieľať priamo boss Sátor, ktorý už nie je medzi živými, spolu s ďalším členom jeho gangu Zsoltom Nagyom alias Csontym. Vojtecha Rampáka podľa našich informácií vylákali na chatu tak, že sa pritom vydávali za policajtov. Neskôr práve Csonty a Juraj Bugár prezývaný Bugi mali vykopať jamu, Vojtecha Rampáka zaškrtiť a hodiť do nej. Motívom bol vraj úmysel zakryť iný trestný čin.

Vojtech Rampák figuroval podľa obchodného registra v mnohých firmách ako konateľ a či bola práve táto jeho činnosť motívom, zatiaľ nikto nepotvrdil. Vybrali sme sa za jeho rodičmi do Trnavy, kde mal trvalý pobyt, no nepochodili sme.

Syn starostu si mal zase objednať vraždu iného muža. Pokyn na likvidáciu údajne prevzal opäť Juraj Bugár prezývaný Bugi a Ladislav Alföldi. Aj toho v nedeľu sudca poslal do väzby.

Obeť, 24-ročného Petra Nagya, vylákal jeden z nich opäť do obce Ohrady. Strieľať mal Ladislav Alföldi. Malo to byť ešte pred sedmimi rokmi. V marci 2012 po ňom vyhlásili pátranie ako po nezvestnom. Na stránke ministerstva vnútra je dodnes jeho fotografia.

Aj táto obeť figurovala v eseročke s vkladom 10-tisíc eur. A aj pri jeho vražde malo byť motívom zakrytie inej trestnej činnosti, ktorú by mohol Nagy vyzradiť.

Starosta a jeho syn boli podľa vyšetrovateľa napojení na gang sátorovcov, ktorý má na svedomí desiatky vrážd. Policajti dodnes aj po toľkých rokoch nachádzajú nelegálne hroby, ktoré sú mementom toho, čo sa tu dialo.

Starosta Dolného Chotára je vo vyšetrovacej väzbe. Chod obce ale nie je ohrozený, keďže podľa zamestnancov sa funkcie oficiálne ujal starostov zástupca. Dôvodom bol jeho zhoršený zdravotný stav. Všetci traja obvinení proti rozhodnutiu špecializovaného súdu podali sťažnosť, na ťahu tak bude najvyšší súd.


DOLNÝ CHOTÁR/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TT

Dôležité udalosti