Taxikári, ktorých zamestnáva firma využívajúca známu aplikáciu, už mesiace nedostali výplaty

Vlak s Kim Čong-unom dorazil do Vietnamu,.
Zdroj: TV Markíza

S firmou sme sa pokúšali spojiť aj my. No neúspešne.

Chceli si privyrobiť, no namiesto zárobku prerobili. Do redakcie sa nám ozvali vodiči taxislužby, ktorým zamestnávateľ dlhuje stovky eur. Na svoje služby využíva známu aplikáciu. Tá im síce zaplatila, no k vodičom sa už peniaze nedostali.

Zavolať si taxík takto cez aplikáciu je dnes bežné. Na túto službu zvykli zákazníci, ale populárna je aj medzi ľuďmi, ktorí si hľadajú prácu alebo brigádu. Nemusia mať ani vlastné auto. Zamestnajú sa v takzvanej flotile.

Na internete nie je o inzeráty, v ktorých zháňajú vodičov do takýchto flotíl, núdza. Na jeden sa ozval aj muž, ktorý si chcel popri práci privyrobiť.

"Od septembra mi nevyplatili žiadne peniaze. S chalanmi sme sa striedali po 12 hodinách  Každému dĺžia 1000 až 1500 eur. Mne dĺžia 900 euro," sťažuje sa podvedený vodič.

Firma, ktorá si ich najala, s nimi vraj zo začiatku komunikovala a prosila ich o trpezlivosť. Sľubovali, že im peniaze vyplatia. Od januára však už nerobia ani to .

S firmou sme sa pokúšali spojiť aj my. No neúspešne. 

Ak sa potvrdí, že flotila nie je seriózna a nereaguje ani na výzvy, aby vodičom vrátili peniaze, zriaďovateľ im aplikáciu zablokuje.BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxify

Dôležité udalosti