Veľký požiar v Bánovciach nad Bebravou. Z areálu bývalej Preglejky sa ozývali výbuchy

Kouč West Hamu Manuel Pellegrini pred duelom proti Fulhamu.
Zdroj: TV Markíza

Zhorelo tam niekoľko prevádzok rôznych firiem.

Poriadne peklo v utorok zažili ľudia v Bánovciach nad Bebravou a to aj napriek tomu, že v noci mrzlo. Obyvateľov mesta zobudila a vystrašila pred jednou hodinou v noci séria výbuchov a štipľavý zápach dymu zo šíriaceho sa ohňa.

Plamene šľahali do výšky niekoľkých metrov a v noci ich bolo dobre vidieť aj z diaľky.

"Z bytu sme počuli strašné rany. Už sme sa pozreli len von. Bolo vidno žiaru, dobehli sme sem a vyzeralo to ako keby z nejakého ohňostroja sa to celé chytilo. potom už len veľké rany a stále väčší a väčší oheň. Začalo to tam na začiatku," povedal očitý svedok.  

Vietor spôsobil, že oheň rýchlo postupoval a komplikoval prácu hasičom. Tí v tme poriadne nevedeli, do čoho idú. 

"Zhorelo tam niekoľko prevádzok rôznych firiem, od výroby plastových okien, spracovania drevnej hmoty až po distribúciu potravinárskych výrobkov," reagoval krajský riaditeľ hasičov v Trenčíne Igor Šenítko.

Požiar, ktorý sa rozhorel v dĺžke asi tristo metrov sa snažili dostať hasiči pod kontrolu z celého kraja. Zasahovalo tu jedenásť kusov techniky.

Okrem profesionálov z celého kraja a jedného tímu z Topoľčian zasahovali na mieste aj dobrovoľní hasiči z okolitých dedín. Miernou výhodou bolo, že požiar vznikol hneď vedľa riečky Bebravy odkiaľ čerpali vodu.  

Na miesto prišla aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z ministerstva vnútra. Plamene zneškodnili po viac než 7 hodinách. Škodu odhadujú na státisíce eur.

Pozrite si reportáž Michala Bujnu


BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bánovce nad bebravou

Dôležité udalosti