Kiska: Čaputová bude dobrou prezidentkou

Oko.
Zdroj: TASR

Váži si, že Mistrík dodržal slovo, že sa zachová zodpovedne.

Rozhodnutie Roberta Mistríka vzdať sa v prospech Zuzany Čaputovej ocenil aj prezident Andrej Kiska. Podľa neho kandidát SaS urobil veľké rozhodnutie tým, že odstúpil v prospech teraz už jasnej favoritky.

„Pán Mistrík dodržal slovo, že sa zachová zodpovedne. Toto rozhodnutie sa určite nerodilo ľahko, obzvlášť po náročnej kampani. Od začiatku prezidentskej kampane som bol presvedčený, že hlasy slušného a spravodlivého Slovenska sa musia spojiť za jedným silným kandidátom, respektíve kandidátkou. Podporujem Zuzanu Čaputovú. Bude dobrou prezidentkou SR," píše sa v stanovisku, ktoré pre tvnoviny.sk poskytol Martin Lipták z tlačového oddelenia prezidentskej kancelárie.

Zdroj: TASR

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.


BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.