NAKA stíha pre korupciu dvoch ľudí, vrátane pracovníka SPP

Úplatok sa mal zrealizovať v žilinskej reštaurácii.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil z korupcie zamestnanca Slovenského plynárenského priemyslu a ďalšiu osobu. Informuje o tom Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti.

Od SPP mala obchodná spoločnosť žiadať súhlasné stanovisko k projektovej dokumentácii na územné rozhodnutie. Zástupcu firmy mal podľa doterajších informácií navštíviť obvinený 43-ročný Vladimír Š. Ten mal vypýtať úplatok 5 000 eur pre obvineného 60-ročného Mariána K, ktorý mal ako zamestnanec SPP Distribúcia zariadiť súhlasné stanovisko.

"O pár dní sa zástupca spoločnosti a Vladimír Š. stretli opäť. V reštaurácii v obchodnom dome v Žiline mal prevziať polovicu úplatku. Z reštaurácie mal bežať za Mariánom K. a časť peňazí mu v jeho kancelárii v budove SPP odovzdať," uvádza polícia.

Malo ísť o 1 500 eur, zvyšok mal dostať po vydaní súhlasu. Po zvyšných 2 500 eur mal prísť Vladimír Š. o niekoľko dní do rovnakej reštaurácie priamou výmenou za súhlasné stanovisko.

Obom obvineným hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Zdroj: Facebook/Policia Slovenskej republiky

 "Obvinený Marian K. je zamestnancom našej spoločnosti. Vyšetrovateľovi od začiatku poskytujeme maximálnu súčinnosť. Postup nášho zamestnanca v tejto konkrétnej veci prešetrujeme aj interne. Naša spoločnosť odsudzuje akúkoľvek formu korupčného správania. Podľa našich doterajších zistení v tomto prípade ide o zlyhanie jednotlivca," uviedol pre TASR Milan Vanga, hovorca SPP - distribúcia, a. s.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úplatok

Dôležité udalosti