Nebezpečné hliníkové disky na autá sú opäť na našom trhu. Pozor, ohrozujú životy!

Ženy v uniformách tvrdia, že sú diskriminované.
Zdroj: TV Markíza

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje vodičov, aby si disky bez certifikátu nekupovali.

Nebezpečné hliníkové disky na autá sú opäť na slovenskom trhu. Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje vodičov, aby si disky bez certifikátu nekupovali, inak ohrozujú svoje životy.

Nepodarky sa podľa Slovenskej obchodnej inšpekcie dajú opäť zakúpiť na slovenských e-shopoch. Disky nemajú žiadne certifikáty a hoci majú logá známych svetových výrobcov, s originálmi nemajú nič spoločné. Nedá sa ani zistiť, z akých zliatin sú vyrobené.

Stanovisko Slovenskej obchodnej inšpekcie je jednoznačné - môže dôjsť k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej môže dôjsť k úmrtiam ľudí.

Falošné hliníkové disky ponúka aj stránka autoelektrony.sk. Inšpektori sa s majiteľom pokúšajú márne skontaktovať. Podľa SOI to bola slovenská spoločnosť, potom to bola poľská spoločnosť a teraz je to spoločnosť so sídlom v Bulharsku.

Aby ste mali istotu, že si kúpite disky, na ktorých neriskujete život, mali by ste si od predajcu pýtať certifikáty, správu o homologizácii alebo typové schválenie komponentu. Na disku sa pri preberaní tovaru ubezpečte, že má hmatateľné homologizačné znaky.

Viac sa dozviete v reportáži redaktora TV Markíza Braňa Tomagu:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti