Z cyklotrasy sa Skaličania tešili len päť rokov. Mesto teraz musí vrátiť takmer pol milióna

Daniel Kuzmin (vľavo).
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Pozdĺžne trhliny či polámané okraje nie sú jediná chybička krásy, ktorú cesta má.

Mesto Skalica bude zasa platiť. Po tom, čo sa mestské zastupiteľstvo rozhodlo odkúpiť späť základnú školu, o ktorú mesto dávnejšie prišlo, čakajú radnicu ďalšie výdavky.

Ministerstvu pôdohospodárstva musí vrátiť vyše 450-tisíc eur. Poskladajú sa na to znovu občania.

Cyklotrasy bez hraníc. To bol projekt asfaltových cyklociest , ktoré spojili mesto s neďalekou rekreačnou oblasťou. Financovaný bol z väčšej časti z európskych peňazí.

Cestu stavali dva mesiace a mala slúžiť niekoľkým generáciám. Už teraz je ale jasné, že cyklotrasa bude potrebovať opravu, a to po nej cyklisti jazdia len päť rokov.

Pozdĺžne trhliny či polámané okraje nie sú jediná chybička krásy, ktorú cesta má. Ministerstvo pôdohospodárstva si na ňu v rámci kontroly projektu posvietilo ešte v roku 2017. Poverilo nezávislú firmu a tá urobila do cesty vrt.

Kontrola skonštatovala, že ani na jednom úseku asfaltová vrstva nemala takú hrúbku, akú podľa projektu mala mať.

Aktuálne to ale vyzerá tak, že za tento prehrešok budú zrejme pykať Skaličania. Mesto sa už s ministerstvom dohodlo na splátkach.

Tri roky mu bude radnica každý mesiac posielať vyše 12-tisíc eur. Spolu tak mesto vráti rezortu pôdohospodárstva vyše 450-tisíc eur.

Peniaze, ktoré mesto musí vrátiť, by sa pritom zišli. Napríklad na opravu telocvične v jednej zo skalických základných škôl do ktorej zateká, alebo pri riešení otázky autobusovej čakárne, ktorá mestu chýba.

Viac v reportáži Sone Cipínovej


SKALICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti