Domáce

Víkend zakončí upršané počasie. Pozor na šmyky

Dieťa s dáždnikom
Zdroj: Shutterstock.com

Dnes sa nám počasie začalo od západu meniť.

Na oblohe pribudli oblaky a popoludní sa vyskytovali aj silné búrky. Už v noci začal situáciu na západe Slovenska ovplyvňovať tento zvlnený studený front, ktorý je spojený s tlakovou nížou nad západnou Európou. Počas dňa sa pomaly presúval nad stredné Slovensko a v noci a zajtra už bude z jeho oblačnosti pršať aj na východe, teda v podstate na celom území.


Zrážky

Dnes priniesol spomínaný front výdatnejšie zrážky do Nemecka a Česka a búrky sa vyskytovali nielen u nás, ale aj v Poľsku a v Rakúsku. Aj zajtra rátajte s tým, že sa najmä popoludní budú vo vlhkom vzduchu aktivizovať nielen prehánky, ale aj búrky, ktoré môžu byť sprevádzané lokálnymi prívalovými lejakmi.

Teploty

Teploty sa ale výraznejšie nezmenia, aj keď budú o pár stupňov nižšie ako dnes. Slovensko sa má nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, ale na juhu môže byť aj o pár stupňov teplejšie.

Vietor

Ani prúdenie vetra sa zajtra nezmení, teda bude opäť fúkať iba slabý vietor premenlivých smerov, ale pozor, pri búrkach prechodne zosilnie!

Dnes vydržalo slnečné počasie najdlhšie na východe nášho územia, a preto ste tu mali v rámci Slovenska najteplejšie. Teplota sa vyšplhala na 28 stupňov, ktoré namerali napríklad v Trebišove a v Kamenici nad Cirochou. Západ bol oblačnejší a aj o pár stupňov chladnejší. Popoludní situáciu komplikovali intenzívne búrky, ktoré sa postarali aj o zvýšenie hladín na niektorých menších tokoch.

Doprava

Búrky očakávame aj zajtra, takže jazdite veľmi opatrne, pretože voda na cestách môže ľahko spôsobiť šmyk. Ak vás nejaká búrka zastihne, tak pre istotu radšej spomaľte. Okrem búrok môžu situáciu skomplikovať ranné hmly, tak rátajte s tým, že dohľadnosť bude znížená. No a keďže je zajtra nedeľa, v podvečerných hodinách sa vyzbrojte trpezlivosťou, pretože doprava bude hustnúť najmä na vjazdoch do väčších miest.

Noc

Dnešná noc bude prevažne polooblačná až oblačná. Ojedinele sa vyskytnú prehánky, prípadne lokálne búrky. Do rána sa vzduch ochladí na 16 až 9 stupňov. Vietor zafúka iba slabo.

Celkovo

Kým dnes bolo na východe ešte zväčša slnečno, zajtra už bude oblačné počasie prevládať aj tam. No a k tomu sa pridajú aj zrážky.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude zajtra vládnuť premenlivá oblačnosť s prehánkami, alebo búrkami, ktoré sa častejšie vyskytnú popoludní ako dopoludnia. Najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 25 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež počas dňa oblačnosť pribúdať a na viacerých miestach čakajte prehánky, alebo búrky, ktoré môžu byť ojedinele sprevádzané aj prívalovými lejakmi. Na severe vystúpi teplota na 20 až 22 stupňov, na juhu sa oteplí do 26 stupňov.

Východné Slovensko

Podobné vlhké a oblačné počasie s prehánkami a búrkami čakajte zajtra aj na východe našej krajiny. Tu vystúpi najvyššia denná teplota na 22 až 26 stupňov.

Hory

Na horách má byť zajtra tiež zväčša oblačné počasie s prehánkami a búrkami. V nadmorskej výške 1500 m bude zhruba 14 stupňov.

Biopredpoveď sa zajtra nemení, teda zostáva na 2, a to je slabá až mierna záťaž. Potrápiť nás môžu dýchacie ťažkosti, migréna alebo únava. A celkovo je zvýšené riziko úrazov a nehôd, tak si na seba dávajte pozor!

Štyri dni

V ďalších dňoch bude nad Slovenskom veľa oblačnosti a zrážok vo forme prehánok a búrok. Tie sa budú vo vlhkom vzduchu tvoriť najmä popoludní a búrky môžu byť lokálne aj intenzívne. V noci sa postupne oblačnosť zmenší a zrážky budú postupne doznievať, ale cez deň sa zrážková činnosť bude opäť aktivizovať. Teplota sa síce výraznejšie nezmení, no postupne sa bude znižovať, a vo štvrtok vystúpi na 19 až 25 stupňov.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.