Domáce

Kto bude strážiť atómky? Čudný tender a inzeráty na internete

19 Javys-strazna sluzba INTRO.transferFOTOweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Ide však o milióny eur.

Naše jadrové elektrárne bude strážiť nová súkromná bezpečnostná služba. Štát chce ušetriť.

Jeden z uchádzačov o lukratívny tender za milióny eur však asi vidí do budúcnosti. Ľudí totiž hľadá v čase, keď sa verejná súťaž ešte neskončila.

Tender sa nepozdáva ďalším SBS-kám, ktoré oň majú záujem, napadnúť ho chcú priamo na úrade pre verejné obstarávanie.


V Mochovciach končí nebezpečný rádioaktívny odpad. Do úložiska ho dovážajú z elektrární v Jaslovských Bohuniciach. V hre sú zatiaľ štyri firmy, no len jedna z nich akoby mala krištáľovú guľu. Na stráženie za viac ako šesť miliónov eur si už teraz hľadá na internete nových ľudí.

Inzerát píše o náplni práce takto: Práca bezpečnostného pracovníka na objektoch strategického významu v Jaslovských Bohuniciach a Mochovciach>

Bezpečnostná služba Bonul, ktorá inzerát zverejnila aj s podrobnosťami o pracovnom mieste v tom ale problém nevidí, vraj si iba robí prieskum trhu.

Je alebo nie je to štandardné, takto preverovať trh?

Keď sme predtým zavolali na personálne oddelenie spoločnosti a vydávali sme sa za záujemcu o prácu, o prieskume trhu nepadlo ani slovo. Prácu nám ponúkali od prvého júla, presne v tom čase sa končí zmluva starej SBS službe.

Krátko po našom telefonáte inzerát zrazu z internetu zmizol.

Jedno verejné obstarávanie na stráženie jadrových elektrární štátna akciovka JAVYS už zrušila v apríli tohto roka, nepozdávali sa im ponúknuté ceny. Bonul vtedy skončil na treťom mieste.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„Ponuka uchádzača sa vo verejnom obstarávaní nikdy neskladá iba z ceny. Cena sa vyhodnocuje až na záver a len u tých uchádzačov, ktorí splnili všetky uvedené podmienky súťaže," vyjadril sa Javys.

Teraz Javys rokuje s uchádzačmi z verejného obstarávania na priamo. Zástupcovia dvoch spoločností, ktoré o tender majú záujem, nám mimo kameru povedali, že to považujú za divadlo a boja sa, že Bonul má výhru istú.

Súťaž chcú napadnúť aj na úrade pre verejné obstarávanie. Javys pochybnosti nad tendrom odmieta: „Nevidíme dôvod na komentovanie subjektívnych pocitov."

Bonulu sa v posledných rokoch pri získavaní miliónových zákaziek od štátu darí. Ako dopadne tender na stráženie strategických jadrových elektrární budeme sledovať aj naďalej.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.