SPF ukončil nájomné vzťahy so spoločnosťou, v ktorej je spoločníčka Ľubica Rošková

Ľubica Rošková (archívna snímka)
Ľubica Rošková (archívna snímka) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ide o ďalšie ukončenie nájomnej zmluvy v priebehu krátkeho obdobia.

Slovenský pozemkový fond (SPF) ukončuje nájomné vzťahy so spoločnosťou Agro Porúbka. Ide o firmu, ktorej spoločníčkou je bývalá poslankyňa za stranu Smer-SD Ľubica Rošková. Médiá o tom vo štvrtok informoval hovorca SPF Martin Kormoš.

Ide o ďalšie ukončenie nájomnej zmluvy v priebehu krátkeho obdobia. V septembri 2018 fond ukončil nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Šuchtu I. P. Construct.

"Na základe žiadosti nájomcu, ktorá bola SPF doručená 30. januára 2019, fond pripravil dohody o ukončení nájomných zmlúv. Nájomca vo svojej žiadosti uviedol, že prestal vykonávať poľnohospodársku činnosť a nemá dostatok finančných prostriedkov na obhospodarovanie prenajatej pôdy. Za týchto okolností nemožno pokračovať v žiadnom nájomnom vzťahu s uvedenou firmou," vysvetlila generálna riaditeľka SPF Adriana Šklíbová.

Predmetom ukončovaných nájomných zmlúv so spoločnosťou Agro Porúbka sú pozemky v správe a nakladaní fondu, ktoré sa nachádzajú v okresoch Sobrance a Michalovce s celkovou výmerou takmer 350 hektárov. Spoločnosť Agro Porúbka sama deklarovala ukončenie poľnohospodárskej činnosti, čo je základná povinnosť nájomcu zakotvená v každej nájomnej zmluve so Slovenským pozemkovým fondom.

"Ak takýto zmluvný partner fondu sám nepožiada o ukončenie nájomnej zmluvy, alebo nepodpíše pripravenú dohodu o ukončení, nájomný vzťah môže SPF ukončiť aj jednostranne," zdôraznila generálna riaditeľka.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme SPF

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.