Sériový vrah sa sťažuje na podmienky vo väzení. Zakázali mu aj kontakt s priateľkou

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Dôvodom má byť možné ovplyvňovanie svedkov.

Údajnému sériovému vrahovi, ktorý štvrtil a pálil svoje obete, sa nepáči, že mu zakázali akýkoľvek kontakt s partnerkou. Žena videla minimálne jednu likvidáciu na vlastné oči a on chce, aby svedčila, ako jej povie.

Miroslavovi Lehotskému pripisujú zatiaľ tri vraždy. Z ich popisov až mrazí. Obete škrtil holými rukami či šnúrkou od teplákov. Niektorým po smrti polámal kosti alebo ich rozštvrtil, aby ich mohol z bytu odniesť v kufri či cestovnej taške.

Obete likvidoval spálením. Prikladal vraj dovtedy, kým po nich nezostal len popol.

Ešte predtým, ako sa prevalilo, že mal vraždiť, obvinili ho z týrania dieťaťa. Rovnako aj jeho poslednú partnerku Luciu. Obaja si už za tento skutok odpykávajú 5-ročné tresty. Ona v Nitre a on v Ilave.

Policajti ale zachytili ich korešpondenciu s prekvapivým obsahom. Preto mu súd zakázal so ženou akýkoľvek styk a to sa Miroslavovi Lehotskému nepáčilo a sťažoval sa na ďalšom súde.

Miroslav Lehotský dostal od senátu podľa našich informácií obmedzenia práve preto, lebo poslal svojej partnerke list a žiadal ju, aby zmenila svoju výpoveď vo veci vraždy v jeho prospech.

Žena mala vidieť na vlastné oči, ako Miroslav uškrtil jej vtedajšieho partnera šnúrkou z teplákov. Sama ho zavolala a pustila do bytu vraj s tým, že ju muž týra. Po vražde Miroslav Lehotský nebohého podľa vlastných slov položil do vane. Tela sa zbavil na druhý deň.

Žena mu dala kľúče od bytu. Nebohému vraj polámal kosti a odrezal hlavu, aby sa zmestil do kufra. Odniesol ho a spálil. Ďalšími dvoma obeťami boli jeho partnerky.

Muž si odpykáva 5-ročný trest v ilavskej väznici. No s týmito obmedzeniami od senátu najvyššieho súdu je v akoby režime „najprísnejšej kolúznej väzby."

Okrem zákazu akéhokoľvek styku s partnerkou nemôže len tak komunikovať ani s blízkymi. Musia mu to dovoliť policajti a zároveň byť pri tom. Rovnako je to aj s návštevami.

Miroslav Lehotský sa síce k vraždám priznal, no policajti potrebujú zabezpečiť také dôkazy, aby uspeli aj na súde. Navyše, konečný počet obetí vraj nemusí byť konečný. Zmizla totiž aj 1 a pol ročná dcéra jednej z obetí.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti