Kúpil si diaľničnú známku v Maďarsku, no aj tak mu prišla pokuta. Môže sa to stať aj vám

Futbalisti Barcelony
Futbalisti Barcelony Zdroj: TV Markíza

Od januára musí mať vodič zakúpenú diaľničnú známku už pri vjazde na diaľnicu.

Diaľničnú známku si poctivo zaplatil, no napriek tomu dostal pokutu. Slovák, ktorý išiel za oddychom do Maďarska, nevedel, že doklad si po novom musí odložiť na dlhé dva roky. Svoj prípad chcel zverejniť, aby ostatní takúto chybu nespravili.

Vlani v lete sa išla rodina zo Slovenska okúpať do Maďarska. Kúpili si diaľničnú známku, šťastne pricestovali a na výlet by boli aj zabudli, nebyť nemilého prekvapenia, ktoré prišlo poštou po pol roku.

Mali zaplatiť pokutu 80 eur za to, že nemali diaľničnú známku. Keďže si vodič žiadny doklad neodložil, spomenul si, že platil kartou. Výpis z účtu okamžite poslal slovenskej advokátskej spoločnosti, ktorá dlh pre Maďarov vymáha.


Ešte však mal poslať kupón k diaľničnej nálepke, ktorý ale nemal. Nakoniec mu pokutu znížili na polovicu, musel zaplatiť sankčné poplatky.

„ Pokiaľ by som neuhradil túto čiastku, tak mi hrozí zvýšená sadzba aj s pokutou do výšky 260 eur." Tieto slová nám potvrdil aj maďarský predavač, u ktorého sme si boli kúpiť diaľničnú známku.

Zisťovali sme, či je to aj u nás na Slovensku podobne prísne ako u našich južných susedov. „Doklad o kúpe nie je nutné si odkladať, ale odporúčame si ho uschovať. V prípade potreby je potom jednoduchšie platbu dohľadať," uviedla Michaela Michalová, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti SR.

A ešte jedna rada k maďarským diaľniciam. Od januára musí mať vodič zakúpenú diaľničnú známku už pri vjazde na diaľnicu.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Diaľničná známka

Dôležité udalosti