Martin Hrnko strávil na cestách 316 dní v roku. Afriku chcel ukázať mame a sestre

Medzi obeťami leteckého nešťastia bola aj Danica Olexová.
Medzi obeťami leteckého nešťastia bola aj Danica Olexová. Zdroj: bubo.sk

Pracoval ako sprievodca v známej zážitkovej cestovnej kancelárii.

Nikto tomu nechce uveriť. Všetci si iba potichu hovoria, že sa im to sníva. V nedeľu po hrôzostrašnej správe, že medzi Etiópiou a Keňou spadlo lietadlo, sprvu nikomu nenapadlo, že na jeho palube, v krajinách tak vzdialených od tej našej, môžu byť aj Slováci.

Hodiny, minúty, sekundy, stotiny... Boli večné pre ľudí, ktorí už tušili, že pravdepodobne v lietadle smrti sedeli ich najbližší príbuzní, priatelia, známi, kolegovia či spolupracovníci.

Ako je už známe, v zrútenom boeingu zahynuli štyria Slováci. Ide o najbližšiu rodinu poslanca a podpredsedu SNS Antona Hrnka - manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michaelu. Na palube bola aj novinárka a charitatívna pracovníčka z organizácie Dobrá novina Danica Olexová.

Zdroj: Martin Hrnko/BUBO

Mala to byť dovolenka plná zážitkov

Martin Hrnko pracoval päť rokov v cestovnej kancelárii Bubo ako sprievodca. Tentokrát však nevyrazil do sveta pracovne. Spolu s mamou a sestrou letel na svoju dovolenku, ktorú si organizoval sám. Chceli ísť na safari a za kmeňom Samburu a na Zanzibar. Bohužiaľ tam už nedoleteli.

Majiteľ cestovnej kancelárie, pre ktorú Martin pracoval, opísal chvíle, kedy ešte všetci žili v nádeji, že medzi obeťami nie sú Slováci.

„Je nedeľa obed a ja nemám chuť do jedla. Pre nás, čo veľa cestujeme a nikdy nie sme doma, je nedeľný obed sviatkom - svätosťou. No ja sa práve dozvedám, že padlo lietadlo pri lete z Addis Abeba do Nairobi a ešte to nie je potvrdené, ale bol v ňom Martin. Ihneď volám na naše letenkové oddelenie - Hanke, šéfovi sprievodcov - Georgeovi, šéfovi produkcie - Tomášovi a destinačnému manažérovi pre Afriku - Martinovi. My chlapi, čo zažívame dosť náročné veci a pri cestovaní zažijete všeličo, si o sebe myslíme, že sme tvrdí, ale teraz mám slzy v očiach," napísal Ľuboš Fellner.

V cestovnej kancelárii netušili, kto bol na palube lietadla, pretože všetko si zariaďoval Martin sám. „On lietanie miloval. Ešte v sobotu si písal s ďalšou sprievodkyňou Veronikou Hulíkovou, ktorá oddychuje na Bali medzi dvoma zájazdmi a takto sprostredkovane vieme, že letel aj s mamou a so sestrou. Tiež od ďalšieho sprievodcu Stáňu, ktorý je v Johanesburgu viem, že spoločne s Martinom spolu kecali, že chce zobrať rodinu na safari, no nevedel či mama a sestra v Adis Abeba pristúpili...Je to ohromná tragédia a ja chcem za celé BUBO vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým," napísal Fellner.


Martin pracoval v cestovnej kancelárii päť rokov. V roku 2018 absolvoval 74 letov, strávil vo vzduchu 295 hodín a preletel 201 348 kilometrov. Na cestách strávil 316 dní. Na jeho počesť zakladajú Memoriál Martina Hrnka. Cieľom bude motivovať sprievodcov cestovnej kancelárie, aby sa snažili dosiahnuť kvalitu Martina.

„Bol to človek, ktorý veľmi vyrástol a zlepšil sa. Veľmi tvrdo na sebe pracoval a bolo to vidieť. Pre mňa osobne je to veľká strata, lebo sme sa dobre poznali, bol som jeho učiteľom," opísal pre tvnoviny.sk svoj vzťah k Martinovi Ľuboš Fellner.

„Martin chcel byť prvý, kto mi pogratuluje po tom, čo som konečne dosiahol Južný pól. Urobil všetko pre to, aby sa so mnou v Dubaji na letisku stretol….To bolo poslednýkrát, kedy som ho videl..."

ZDROJ: Facebook/BUBO.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Boeing

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.