Najobľúbenejšia atrakcia Súľovských vrchov je nedostupná. Náučný chodník zahatala obrovská skala

Lietadlo Boeing 737 Max 8 vyrobené pre spoločnosť American Airlines v závode americkej spoločnosti Boeing. v Rentone ..jpg
Zdroj: TV Markíza

Starostu Súľova a najmä turistov šokovalo, že ochranári chcú chodník uzatvoriť už nastálo.

Obrovská niekoľkotonová skala spadla na obľúbený turistický chodník v Súľove. Starosta má hlavu v smútku, chodník je nepriechodný a ochranári ho chcú úplne uzatvoriť. Pre obec by to bolo vraj zničujúce, prišla by totiž o značnú časť príjmov z turistického ruchu.

Náučný chodník Súľovskými skalami je najpopulárnejšou trasou v Súľovských vrchoch. No už pár dní je vyhľadávaná úžina nepriechodná. Rovno na chodník spadla obrovská skala.

Podľa obvodné úradu je stav chodníka, na predmetnom mieste, život ohrozujúci a nie je vhodné, aby tam ďalej vstupovali ľudia. Skala je labilná a nie je isté, či sa nebude posúvať ďalej.

Starostu a najmä turistov šokovalo, že ochranári chcú chodník uzatvoriť už nastálo. Otvorený by zostal len malý okruh náučného chodníka.

Podľa starostu by to bola katastrofa, turisti by ho za rok zodrali. Rovnaký názor má aj klub turistov.

Súľov navštívi ročne podľa starostu okolo 140-tisíc návštevníkov. Chodník je z turistického hľadiska pre ekonomiku obce kľúčový.

Ešte ráno to vyzeralo tak, že chodník bude naozaj najbližšiu sezónu uzavretý, no napokon našli spôsob ako zavalený úsek obísť. Starosta objavil novú obchádzkovú trasu. Ochranári prírody z CHKO si novú trasu musia prejsť a zhodnotia, či je vyhovujúca.

Novú trasu obľúbeného náučného chodníka musia ešte schváliť kompetentné úrady. Turisti vraj neprídu o krásne výhľady, naopak získajú ešte ďalšie. Navyše nová trasa bude o 200 metrov dlhšia.


SÚĽOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súľovské skaly

Dôležité udalosti