Domáce

Takto zákon diskriminuje ľudí nad 29 rokov

19 RK Diskriminacia 30-kov.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Zároveň pomáha znevýhodnenej skupine. Pomôže nezamestnanosti?

Štátna diskriminácia. Aj taký názor majú niektorí na podporu zamestnanosti na Slovensku. Pri hľadaní práce je totiž zvýhodnená iba jedna skupina ľudí. Zvyšní škrípu zubami.

Pani Andrea mala záujem o prácu čašníčky. Telefonát s vedúcim prevádzky pre ňu ale dopadol zle.


„Dotyčný pán vedúci mi povedal len toľko, že "máte do 29 rokov?" a keď som povedala, že do 29 rokov nemám, zmenil troška svoj prístup. Povedal mi, viete čo nehnevajte sa, my máme dohodu s úradom práce, my dostávame za to peniaze, keď zamestnáme mladších. Dovidenia, viac sa so mnou automaticky nebavil," sťažuje sa systémom diskriminovaná Andrea.

Ide o národný projekt. Ak zamestnávateľ príjme človeka do 29 rokov, najbližší rok môže dostávať od úradu práce mesačný príspevok až 456 eur.

„Kritériá pre realizáciu týchto národných projektov boli stanovené Európskou komisiou a Slovenská republika ich len akceptovala a nie navrhovala," tvrdí Janka Chomisteková z úradu práce v Liptovskom Mikuláši.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu

Doposiaľ sa takto podarilo nájsť prácu pre takmer 12-tisíc mladých ľudí. Tridsiatnička Andrea to však vidí inak.

Tak teda čo? Diskriminácia alebo pomoc znevýhodnenej skupine? Každá strana má na vec svoj názor. Hovoríme ale o nástroji na zníženie nezamestnanosti, ktorý má plnú podporu v zákone.

BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti