Zo Sačurova hospitalizovali tri deti s podozrením na osýpky

Ilustračná snímka.
Zdroj: all_about_people/shutterstock.com

Je to jedno z najnákazlivejším prenosných ochorení.

Z obce Sačurov hospitalizovali v sobotu (16. 3.) v michalovckej nemocnici tri deti s podozrením na osýpky. Informáciu pre TV Markíza potvrdili priamo nemocnici.

"Na infektologickom oddelení nemocnice Svet zdravia Michalovce sú momentálne hospitalizovaní štyria pacienti s osýpkami, všetci pochádzajú z okresu Vranov nad Topľou. Od začiatku epidémie v máji minulého roka bolo doteraz celkovo hospitalizovaných 483 pacientov," napísal v reakcii hovorca nemocnice Tomáš Kráľ.

Osýpky patria k najnákazlivejším prenosným ochoreniam, ktoré sa rýchlo šíria vzduchom najmä medzi neočkovanými skupinami obyvateľstva a neúplne očkovanými. Vstupnou bránou sú spojivky a respiračné sliznice. Ochorenie prebieha v dvoch štádiách. Prvé štádium trvá tri až štyri dni, objavuje sa výstup teploty, nádcha, kašeľ a zápal spojiviek.

Exantémové štádium sa začína druhým výstupom teploty, objavením sa vyrážky (exantému) za ušami a v zátylku, ktorá sa šíri na tvár, trup a končatiny. Najúčinnejším preventívnym opatrením je očkovanie.

MICHALOVCE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PO

Dôležité udalosti