Máte problém s akné? Super liek nájdete v chladničke

Obeť leží úplne prikrytá na koľajniciach medzi dvoma vozňami.
Zdroj: George Rudy /shutterstock.com

Ak však máte veľké ložiská, tak by ste mali vyhľadať špecialistu.

Hoci už nie ste v puberte, stane sa určite aj vám, že z času na čas sa vám na pleti objaví začínajúce akné. Najskôr ho cítite ako pupienok, ktorý je červený a napuchnutý, ale nemôžete sa ho zbaviť.

Ale neúfajte, riešenie problému je vo vašej domácnosti, resp. v chladničke. Tak napríklad jediný pupienok môžete schladiť ľadom, dezinfikovať tea tree tyčinkou alebo zamaskovať korektorom. Lenže čo ak vás trápia veľké ložiská akné? V našom článku nájdete účinný trik.

Nevyhadzujte šupku

Tentoraz pomoc nemusíte hľadať v kúpeľni, ale zájdite do kuchyne. Potrebujete na to obyčajný banán i jeho šupku. Toto ovocie obsahuje totiž železo, zinok a mangán, teda látky prospešné pre pleť a pomáhajúce bojovať proti infekcii. Sú v ňom aj škroby, ktoré pomôžu s prebytočným mazom, a prírodné enzýmy, ktoré podporia prirodzenú hydratáciu pleti.

Z očisteného banána vezmete šupku a vnútornou stranou si potriete problematické miesta na tvári. Jej hrubšia štruktúra poslúži aj ako prírodný píling a očistí aj rozšírené póry.

Hľadáte najlepší liek proti kašľu? Banán s dvomi prísadami to zaručí

Ak je na vás šupka zbytočne veľká, pokrájajte ju ostrým nožom na menšie dieliky. Rozdeľte si ich tak, aby ste mali dostatok kúskov na celú tvár. Nesnažte sa pleť drieť intenzívne, aby ste si zapálené vriedky a chrasty nestrhli a infekciu nerozšírili. Pozor, vyhnite sa citlivému očnému okoliu.

Banánovou hmotu pokojne ešte niekoľko minút pôsobiť, môže byť aj desať. Potom si pleť umyte vlažnou vodou. Očistu môžete absolvovať pokojne ráno aj večer.

Akné a banán

O šupke sme si už povedali, teraz pokojne zjedzte banán. Má v sebe vitamíny A, B, C a E a celú škálu minerálov, ktoré prospejú telu i pleti. Ak nemáte na neho práve chuť, môžete si pripraviť pleťovú masku. Stačí ho dobre v miske roztlačiť vidličkou a pridať ďalšie ingrediencie, ktoré prospievajú pleti, hydratujú, upokojujú zápal a dezinfikujú akné. Dobre poslúži napríklad med, pomleté ovsené vločky, pol lyžičky škorice alebo kurkumy.

Zdroj: EKramar/shutterstock.com

Ak však máte veľké ložiská, tak by ste mali vyhľadať špecialistu. On vám najlepšie poradí čo robiť a predpíše vhodnú liečbu na aknóznu pleť. Určite sa pri návšteve nezabudnite opýtať na to, čo máte zaradiť a čo, naopak, vyhodiť z jedálnička, píše krasna.cz

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti