Most medzi Banskou Bystricou a Breznom sa dočká opravy. Vodičov to ale veľmi nepoteší

Na základe diagnostiky sa zistilo, že na moste je príliš veľa asfaltu, ktorý treba odfrézovať.

Nezvláda nápor áut a môže spadnúť. Most na frekventovanom hlavnom ťahu medzi Banskou Bystricou a Horehroním je poškodený a hrozí, že sa zrúti. V stredu sa kompetentní dohodli, ako a kedy urobia nevyhnutné opravy, aby most vydržal čo najdlhšie. Vodičov to ale veľmi nepoteší.

Mostný objekt je vo veľmi zlom stavebnotechnickom stave. Napriek rekonštrukcii, ktorá na ňom prebiehala, hrozí nebezpečenstvo rozpadu a prípadného zrútenia. Na tomto sa pred časom zhodli všetci kompetentní. Na moste preto znížili rýchlosť a zúžili premávku.

Nový monitoring mosta podľa prednostu okresného úradu v Banskej Bystrici potvrdil, že záťaž na moste je nižšia. Dnes sa preto so Slovenskou správou ciest a policajtmi dohodli na nových opatreniach, ktoré by mali most urobiť bezpečnejším. Okrem cestných spomaľovačov a stien na bokoch mosta, osadia aj náves na meranie rýchlosti.

Na základe diagnostiky sa zistilo, že na moste je príliš veľa asfaltu, ktorý treba odfrézovať. Nutná je aj oprava odvodňovacieho systému, mostná konštrukcia je totiž navlhnutá.

Najdôležitejšia správa pre vodičov ale je, že obmedzenia dopravy počas opráv mosta budú iba v rýchlosti - autá nebudú musieť jazdiť po obchádzkových trasách. Pôvodne totiž hrozilo, že ak most počas opráv uzavrú, vodiči by museli do Brezna namiesto pol hodiny cestovať vyše dvoch hodín.

"Už aj z toho vyplýva, že dobre riešenie tam neexistuje a správca komunikácie to bude musieť riešiť tak, aby tam nevznikol dopravný kolaps," tvrdí dopravný analytik.

Ten by podľa aktuálneho plánu vzniknúť vraj nemal. Opravy by mali trvať iba niekoľko dní. Počas dňa bude premávku riadiť policajt, v noci zase semafor. Budú ale takéto drobné opravy vôbec stačiť?

Prednosta Okresného úradu v Banskej Bystrici uviedol, že ide iba o dočasné riešenie a do piatich rokov by mal starý most nahradiť úplne nový.

Banskobystrickí dopravní policajti o týchto zmenách ešte rokujú, v stredu nám ich nevedeli definitívne potvrdiť.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Horehronie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.