Správa od Kočnera bola o odstavení vyšetrovateľa z vraždy Volzovej. Ten priznal pokusy odobrať im spis

Chorvát Luka Modrič v kvalifikačnom zápase ME 2020 proti Azerbajdžanu.
Zdroj: TASR

TV Markíza exkluzívne odpovedal na otázky šéf vyšetrovacieho tímu Lukáš Kyselica, ktorý riešil kauzu prípravy vraždy Sylvie Volzovej.

Šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák už niekoľko dní vysvetľuje, čoho sa týkala správa, ktorú dostal od Mariana Kočnera mesiac pred vraždou Jána Kuciaka (17.1.2018).

Marian Kočner: "Inak pracujem na odj**aní toho ču**ka."

Jaroslav Haščák: „Povieme si, keď budeme spolu".

Finančník exkluzívne prehovoril pre portál Aktuality.sk. Odmieta, že by mal niečo spoločné s vraždou investigatívneho novinára. „Myslím, že súvisela s jeho (Kočnerovým pozn.red.) záujmom odstaviť vyšetrovateľa, ktorý riešil prípad vraždy Sylvie Volzovej, ktorú si mal objednať Pavol Rusko," povedal finančník pre Aktuality.

Prípad vraždy spolumajiteľky TV Markíza, ako aj vyšetrovanie Gorily, rieši tím pod vedením Lukáša Kyselicu. Ten nám exkluzívne odpovedal na to, či sa im snažili zobrať spis vo veci prípravy vraždy Sylvie Volzovej.


Pýtali sme sa ho, či má nejaké informácie o tom, že sa ho Marian Kočner pokúsil odstaviť od vyšetrovania tohto prípadu, tak ako trvdí Haščák.

Položili sme mu aj otázku, či boli iné pokusy odobrať im celý prípad. Keď áno, tak kto sa o to mal pokúšať, kedy a akým spôsobom sa to malo stať.

„V minulosti boli inšpekciou MV SR preverované určité podozrenia voči mojej osobe v súvislosti s prípadom vraždy, z ktorej je momentálne obžalovaný Pavol R. a spol. Takisto bolo Pavlom R. podľa mediálnych informácií podané niekedy na prelome rokov 2018-2019 ďalšie trestné oznámenie v danej veci, ktorého obsah mi nie je známy. Preto by bolo neprofesionálne sa k danej veci vyjadrovať, prv než sa s tým náležite nevysporiadajú kompetentné orgány," uviedol Lukáš Kyselica.

Zároveň potvrdil, že počas vyšetrovania prípadu prípravy vraždy Sylvie Volzovej viackrát zaznamenali snahy ovplyvniť vyšetrovanie.

„Počas vyšetrovania tohto prípadu sme viackrát zaznamenali snahy dákych osôb vstupovať do procesu vyšetrovania, ktoré sme si vždy obhájili a eliminovali. Vo vyšetrovacom spise je založená písomnosť, podľa ktorej mala mať nejaká osoba záujem o moju kriminalizáciu a diskreditáciu. Je potrebné si však položiť otázku, že prečo sa mal do tejto veci podľa pána Haščáka angažovať pán Kočner, keď v danej veci nebol vôbec obvinený a vystupoval v nej len v procesnom postavení svedka," priblížil Kyselica.

Marian Kočner bol vypovedať v tomto prípade ako svedok. V minulosti sa totiž vyjadril, že sa mu Pavol Rusko koncom 90-tych rokov posťažoval, že má problém so Sylviou Volzovou a najradšej by sa jej zbavil. Prokurátor zároveň chce, aby Mariana Kočnera vypočuli aj na súde.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sylvia Volzová

Dôležité udalosti